Nocne zwiedzanie muzeum

Nocne zwiedzanie muzeum

Tegoroczna Noc Muzeów przeszłą do historii. Od kilku lat z powodzeniem włącza się w nią radomszczańskie Muzeum Regionalne, które w tym roku również przygotowało ciekawą ofertę i nie narzekało na brak zainteresowania zwiedzających.

Tegoroczna Noc Muzeów przypadła w sobotę, 19 maja. Tego dnia radomszczańskie Muzeum było czynne aż do godziny 23. Pierwszym wydarzeniem, na jakie zaproszono gości w progi placówki, był wernisaż wystawy Igi Borowieckiej – Grzywacz „Filtraty – malarstwo, rysunek i działania twórcze". Następnie zaproszono młodszych uczestników Nocy Muzeów na spektakl „O rybaku i złotej rybce”. Było też coś dla melomanów - w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej wystąpili Henryk Błażej i Teresa Kaban z koncertem „Poetyckie obrazy”. Natomiast na dziedzińcu placówki wyeksponowano czarno-białe fotografie Marka Błachowicza z lat 1967-1990. Oglądając zdjęcia starsi radomszczanie mogli przypomnieć sobie, jak dawniej wyglądało Radomsko, ci młodsi natomiast z niemałym trudem rozpoznawali przedstawione na fotografiach fragmenty miasta.

Sporo przedmiotów związanych z historią miasta odnajdziemy także w gabinecie Stanisława Sankowskiego (inicjatora powstania Muzeum, badacza dziejów miasta), urządzonym w jednej z muzealnych sal. W innej zaprezentowano niedawny zakup: laski burmistrzów Radomska Antoniego Pajdaka i Wincentego Starosteckiego. Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się także ostatni obraz zmarłego w tym roku Stanisława Imienińskiego, namalowany ok. półtora miesiąca przed śmiercią artysty.

Więcej o:
noc muzeów radomsko sankowski imieniński
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE