Noc Muzeów trwa w Radomsku

Noc Muzeów trwa w Radomsku Fot. Klaudia Gajda

Jeszcze dziś do godziny 19.00 można zawitać do Muzeum Regionalnego w Radomsku i wziąć udział w Nocy Muzeów. Wstęp jest bezpłatny. A kto w sobotę nie ma na to czasu, nic straconego. Placówkę można zwiedzać także w niedzielę, od godziny 15.00 do 19.00.

Co można zobaczyć w Muzeum w Radomsku?

Wystawy czasowe:

- „Świat toruńskiego piernika” – wystawa Muzeum Okręgowego w Toruniu (prezentowana w Galerii Muzeum) – zwiedzający poznają historię piernikarstwa, receptury, doskonałym dopełnieniem będą warsztaty własnoręcznego formowania pierników dekoracyjnych połączone z wypiekiem.
- „Doświadczalnia” – interaktywna wystawa Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (prezentowana w sali wystaw czasowych) – zwiedzający poznają, jak funkcjonują zmysły, iluzje optyczne… nauka przez zabawę. Łamigłówki i eksperymenty.


Wystawy stałe:

- Pradzieje ziemi radomszczańskiej
- Z dziejów miasta Radomska
- W okupowanym Radomsku
- Powojenne Radomsko 1945 – 1989. Opowieść o PRL
- Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX w
- Zbiory sztuki w radomszczańskim muzeum

- W Muzeum w Radomsku ostatnio byłem chyba... w szkole podstawowej, a to było ponad 20 lat temu, sporo się tutaj zmieniło. Te wystawy są bardzo starannie przygotowane. Ciekawe tematycznie, bo bardzo różnorodne. Jeszcze wrócę tutaj do Muzeum i zabiorę ze sobą znajomych. Dużo zwiedza się takich obiektów w innych miastach, a tego co się ma blisko się nie odwiedza. Jak to się mówi cudze chwalicie... A Noc Muzeów według mnie to bardzo trafna inicjatywa, pewnie gdyby nie to nie przyszedł bym do Muzeum - mówił pan Kamil z Radomska.

Więcej o:
noc muzeów radomsko radomsko muzeum Radomsko Noc Muzeów Radomsko Noc Muzeów 2021 Radomsko maj muzeum
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE