Nietypowy początek wakacji w Elektryku

Nietypowy początek wakacji w Elektryku Fot. ZSE-E

Wakacje już się zaczęły, ale w radomszczańskim Elektryku uczniów nie brakuje. Nie tylko polskich. Właśnie trwa pierwsze od trzech lat polsko-niemieckie spotkanie młodzieży.

16 osobowa grupa uczniów z zaprzyjaźnionej Elektronikschule Tettnang i 12 osób z ZSE-E  ubierze udział w II edycji „Polsko-niemieckiego laboratorium robotyki”. 

Uczniowie wykorzystując swoją wiedzę z elektroniki, mechaniki  oraz programowania budują roboty według własnego projektu. Polscy uczniowie pokazali niemieckim rówieśnikom miasto i szkołę. Furorę zrobił szkolny radiowęzeł, w którym od kilku dni rozbrzmiewa muzyka wybrana przez obie grupy. Ciekawe dla gości okazało się też zakończenie roku szkolnego, ponieważ różni się od praktykowanego w Niemczech.

Jak to jednak na wakacje przystało, w programie nie mogło zabraknąć pomysłów na czas wolny takich jak paintball, zwiedzanie Warszawy, wspólne grillowanie czy mecz siatkówki. Mimo, że kilka godzin dziennie młodzież spędza w budynku szkolnym , jest aktywnie, wesoło , międzynarodowo i wakacyjnie.

Projekt współfinansowany przez Polsko-Niemiecka Wymianę Młodzieży. 

Więcej o:
zse-e radomsko elektryk radomsko zse-e staż staż zse-e elektryk radomsko wymiana
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE