Niespełna 7 proc. frekwencja - wyniki referendum w Radomsku i powiecie

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wczorajszego ogólnokrajowego referendum. Jak można było się spodziewać frekwencja była bardzo niska. W Radomsku i powiecie radomszczańskim wyniosła poniżej 7 proc.

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wczorajszego ogólnokrajowego referendum. Jak można było się spodziewać frekwencja była bardzo niska. W Radomsku i powiecie radomszczańskim wyniosła poniżej 7 proc.W Radomsku w referendum wzięło udział 6,83 proc. uprawnionych do głosowania. Natomiast w powiecie radomszczańskim jedynie 6,3 proc.

Największą frekwencję  20,69% zanotowano w Domu Pomocy Społecznej (obwód nr 23) oraz w Szpitalu Powiatowym  16,46 % (obwód nr 24). Warto zwrócić uwagę, że w obwodzie nr 23 do głosowania było uprawnionych było tylko 58 osób.

Wśród większych obwodów, najwyższą frekwencję odnotowano w ZSG nr 4 (ul. Św. Jadwigi Królowej 20) – 8,26%. Tam do głosowania uprawnionych było 1 841 osób a wydano 152 karty do głosowania. Najmniejsza frekwencja była w obwodzie  nr 18 (ZSG nr 6, ul. Makuszyńskiego 25) – 4,93%. Tu do urn wybrało się 90 osób na 1 827 uprawnionych.

Ci, którzy zdecydowali się 6 września pójść do urn wyborczych w naszym powiecie w 81,25 proc. opowiedzieli się "Za" wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. Za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa było 16,65 proc. Natomiast "Za" wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika było 93,42 proc. wyborców.

W Radomsku wyniki rozłożyły się podobnie. Pozytywnie na pierwsze pytanie odpowiedziało 81,85 proc. głosujących. Na drugie pytanie "Tak" odpowiedziało 16,60 proc. wyborców, a na trzecie - 95,03 proc.

Podczas referendum radomszczańska policja nie odnotowała żadnych zakłóceń ładu i porządku.

ally

 

Więcej o:
wybory referendum wyniki frekwencja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE