Nieodpłatna pomoc prawna dla przedsiębiorców

Nieodpłatna pomoc prawna dla przedsiębiorców Fot. pixabay.com

Nieodpłatna pomoc prawna, z której korzystać można chociażby w Starostwie Powiatowym w Radomsku - od 16 maja 2020 r. - obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. Usługi będą świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Epidemia koronawirusa uderzyła także w przedsiębiorców. W związku z tym nowelizacja przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej poszerza krąg beneficjentów na osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz upraszcza procedury udzielania takiej pomocy w czasie epidemii. W mocy pozostają zalecenia Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące sposobu udzielania pomocy w czasie trwania epidemii.

Objęcie nieodpłatną pomocą prawną i nieodpłatnym poradnictwem obywatelskim jednoosobowych przedsiębiorców wynika z nowych wyzwań, przed którymi stoją najmniejsze firmy w trudnym okresie epidemii. Drobny przedsiębiorca często nie ma środków na opłacenie profesjonalnego wsparcia, a właśnie w tym czasie jest ono najbardziej potrzebne. Nieodpłatna pomoc prawna powinna pozwolić takim przedsiębiorcom podjąć właściwe decyzje w nowych dla nich okolicznościach i oddalić niebezpieczeństwo zawieszenia lub nawet zakończenia działalności.

Pobierz: NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko nieodpłatna pomoc prawna przedsiębiorcy pomoc prawna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE