Nielegalna broń, alkohol i tytoń w domu radomszczanina

Nielegalna broń, alkohol i tytoń w domu radomszczanina Fot. KPP Radomsko

We wtorek 15 września radomszczańscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli 8 litrów alkoholu i 53 kg krajanki tytoniowej. Zatrzymali również urządzenie do destylacji.

Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkohol nie posiadały polskich znaków akcyzy. Jak się okazało 59-letni mieszkaniec Radomska w samochodzie oraz w mieszkaniu przechowywał nielegalne towary. Łączna kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa to ponad 45 tys. zł.

Ponadto w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli nielegalną broń, tzw. „samoróbkę” składającą się z lufy metalowej z dołączoną lunetą, prowizorycznym zamkiem oraz wygiętym drutem w kształcie kolby. Mężczyzna posiadał też kilka sztuk amunicji. Twierdził, że jest to jego domowa wiatrówka.

Podejrzany 59-latek odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy, tj. przestępstwo określone w art. 65 kodeksu karnego skarbowego, za co grożą mu kary finansowe. Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
komenda powiatowa policji radomsko nielegalny tytoń nielegalny alkohol
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE