Niektóre zadania mnie zaskakują

Niektóre zadania mnie zaskakują Fot. Z. Kołaczkowski

Świat wokół nas intensywnie się zmienia, a szkoła, jaką znamy, odchodzi w przeszłość. Nie ma dobrej edukacji bez uczenia (się) o wyzwaniach klimatycznych, społecznych czy technologicznych Potrzebujemy otwartości na różnorodność, kreatywności, krytycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów z wykorzystaniem nowych technologii.

Są w Polsce szkoły, które starają się uwzględniać kluczowe wyzwania XXI wieku oraz opracowują własne, ciekawe rozwiązania tych problemów. Brakuje jednak chyba systemowego wsparcia takich inicjatyw i upowszechniania powstałych w ten sposób dobrych praktyk.

Polska edukacja nadal funkcjonuje w znanym od dziesięcioleci modelu transmisyjnym, opartym na przekazywaniu głównie wiedzy faktograficznej, a gdy jeszcze do tego dochodzi polityka.

- Każdy okres, każdy rok ma swoje wyzwania. Nikt z nas nie przypuszczał, że będzie pandemia, że będzie za naszymi granicami wojna, że będzie sztuczna inteligencja. Dzisiaj może nie jest to norma, ale funkcjonujemy w tej przestrzeni – komentuje Radosław Bartnik, od pięciu lat dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku w rozmowie na portalu Radomsko24.pl.

Łatwo dzisiaj zarządzać szkołą ?

- Jako Radek Bartnik i dyrektor jestem zadaniowcem. Mam zadanie do wykonania. Wykonuje na danym odcinku, na którym stoję. Nie jestem super marzycielem. Niektóre zadania mnie zaskakują, ale staram się im sprostać - dodaje gość rozmowy „W Temacie”.

Rozmowa z Radosławem Bartnikiem dyrektorem PSP nr 7 w Radomsku, na naszym portalu w poniedziałek 6 marca o godzinie 19.45. Zaprasza Irek Staszczyk.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk radosław bartnik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE