Niektóre firmy mogą wejść w tryb przetrwania

Niektóre firmy mogą wejść w tryb przetrwania Fot. M. Kołaczkowski

Żyjemy w czasach niepewności. Wybuch pandemii Covid-19, następnie rosyjska napaść na Ukrainę zaburzyły poczucie stabilizacji. Te wydarzenia zmieniły naszą codzienność. Szczególnie mocno odczuwają to mali i średni przedsiębiorcy, którzy na co dzień borykają się ze skutkami tych kryzysów.

Słuchać głosy również w gronie radomszczańskich przedsiębiorców, że rekompensaty, które miały wspomóc małych i średnich przedsiębiorców nie dotarły do wszystkich, a tym, którym udało się je uzyskać, ledwie starczały na pokrycie kosztów stałych związanych z prowadzeniem działalności.

- Najbliższy czas nie będzie łatwy. Inflacja jeszcze na długo z nami zostanie. Nie wierzę w zapewnienia prezesa NBP, że będzie już lepiej. Nie będę tak jak prezes żonglował procentami. Inflacja kilkunastoprocentowa długo z nami zostanie. Ceny usług i rachunków rosną. Niektóre firmy będą musiały wejść w tryb przetrwania. Jedni może przetrwają dwa, trzy miesiące i będą musieli szybkie ruchy wykonywać, czy to zmiana lokalu czy rezygnacja z usług. Łatwo zawiesić działalność usługową, gorzej produkcyjną – podkreśla Leszek Stępień, prezes Klubu 11i1 Mikro i Małych Przedsiębiorstw w Radomsku.

- Zawsze powtarzam naszym członkom, że warto ze swoimi problemami wyjść na zewnątrz. Nie mówię o wypłakiwaniu się w mankiet, ale warto dyskutować. Zapraszam do naszego biura w Radomsku przy ulicy Reymonta 41- zaprasza Leszek Stępień.

Najbliższe spotkanie klubowiczów 26 stycznia o godzinie 14.00. 

Rozmowa z Leszkiem Stępniem, prezesem Klubu 11i1 Mikro i Małych Przedsiębiorstw w Radomsku, 23 stycznia o godzinie 19.45. Tylko na portalu Radomsko24.pl.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk leszek stępień
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE