#NieKłamRatownikom - służby apelują, aby nie narażać ich zdrowia podczas stanu zagrożenia

#NieKłamRatownikom - służby apelują, aby nie narażać ich zdrowia podczas stanu zagrożenia

Służby ratunkowe - policja, straż i medycy - zainicjowały akcję #NieKłamRatownikom, która przypomina osobom, które dzwonią pod 112, aby nie ukrywały informacji m.in. o kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną koronawirusem. Chory ratownik nie pomoże już innym - podkreślają służby.

- Wzywasz nas na interwencję - powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy - #NieKłamRatownikom - apelują zgodnie służby medyczne, policja i straż.

Przypominają przy tym, że na numer alarmowy 112 należy dzwonić tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Dlatego też, jeśli dzwoniąca po pomoc osoba jest w kwarantannie lub mogła mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, powinna poinformować o tym od razu dyspozytora.

- Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia, pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję będziemy mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie - zwracają uwagę służby.

W tej chwili liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 355, pięć osób zmarło.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko szpital radomsko apel
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE