Nie żyje Jerzy Słowiński – były prezydent Radomska

Nie żyje Jerzy Słowiński – były prezydent Radomska Fot. arch. redakcji

W środę, 13 października 2021 r. w radomszczańskim szpitalu zmarł Jerzy Słowiński – były wieloletni prezydent Radomska.

Jerzy Słowiński w latach 1964–1969 studiował na Wojskowej Akademii Technicznej, następnie zaś na ekonomikę przemysłu na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego (1982–1988). Odbył studia podyplomowe w dziedzinie samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim, a także z zakresu wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej.

W okresie PRL był zatrudniony jako ekonomista w fabryce maszyn „Radomsko”, kierownik zaopatrzenia w WKS „Mostostal-Radomsko”, a także w Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w PTH „Rafa”.

Na początku lat 90. prowadził własną działalność gospodarczą. W 1994 został wybrany na prezydenta Radomska, reelekcję na to stanowisko uzyskiwał w 1998 (w wyborach pośrednich) oraz 2002 (w wyborach bezpośrednich). Był także radnym miejskim. W 2004 odbyło się referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska, z powodu zbyt niskiej frekwencji uznane za nieważne. Bez powodzenia ubiegał się o reelekcję w wyborach z 2006, przegrywając z Anną Milczanowską. Uzyskał jednocześnie mandat radnego powiatu radomszczańskiego, a cztery lata później został radnym miejskim.

Działał w Związku Miast Polskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z ramienia Bloku dla Polski ubiegał się bezskutecznie o mandat poselski w wyborach w 1997.

Jerzy Słowiński był inicjatorem utworzenia w Radomsku strefy ekonomicznej.

Jerzy Słowiński miał 75 lat.

Pogrzeb śp. Jerzego Słowińskiego odbędzie się we wtorek 19 października 2021 r.. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. o godz. 13.00 w kościele św. Marii Magdaleny. Następnie nastąpi przejazd na Stary Cmentarz.
Więcej o:
radomsko jerzy słowiński nie żyje jerzy słowiński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE