Nie żyje Ewa Siatkowska – prawnuczka Feliksa Fabianiego

Nie żyje Ewa Siatkowska – prawnuczka Feliksa Fabianiego Fot. I LO w Radomsku

Nie żyje profesor Ewa Siatkowska, prawnuczka Feliksa Fabianiego – patrona I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Jak podkreśla dyrekcja ILO, profesor Siatkowska od lat utrzymywała ze szkołą kontakt, bywała na ważnych uroczystościach oraz wspierała dobrym słowem.

Ewa Siatkowska była znaną językoznawczynią, slawistką. Całe swoje życie zawodowe związała z Uniwersytetem Warszawskim. Pracę na uczelni rozpoczęła w 1952 r. w Seminarium Slawistycznym, potem w kontynuowała ją w Katedrze Filologii Słowiańskiej, Instytucie Filologii Słowiańskiej oraz Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej. Przez pewien czas była również kierownikiem Zakładu Bohemistyki. W 1990 r. uzyskała tytuł profesora. Była założycielką czasopisma „Zeszyty Łużyckie”. W swoim dorobku ma wiele publikacji poświęconych językom zachodniosłowiańskim i łużyckim.


- Była wyjątkową wykładowczynią, która wychowała całe pokolenia polskich slawistów, idąc tym samym drogą swojego pradziadka – Feliksa Fabianiego – czytamy w komunikacie opublikowanym na facebookowym profilu I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

Więcej o:
radomsko i lo radomsko ewa siatkowska nie żyje ewa siatkowska feliks fabiani
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE