Nie zobojętnili się na chemię po raz drugi

W ubiegły czwartek (14 kwietnia 2011r.) w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II edycji konkursu chemicznego "Nie zobojętniaj się na... ››

W ubiegły czwartek (14 kwietnia 2011r.) w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II edycji konkursu chemicznego "Nie zobojętniaj się na chemię" pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego pana Roberta Zakrzewskiego.


 

Na uroczystości obecny był starosta  Robert Zakrzewski oraz Tomasz Kornacki - sekretarz powiatu, a także przedstawiciel ESBANKU Banku Spółdzielczego w Radomsku - Marek Rząsowski.

 

 

Inicjatorkami konkursu są nauczycielki chemii z "Baczyńskiego" - Sylwia Wawrzyniak i Małgorzata Wojtecka. "Nie zobojętniaj się na chemię" od ubiegłego roku z konkursu powiatowego stał się konkursem międzypowiatowym, do którego w tym roku przystąpiło 146 uczniów z następujących szkół: II LO w Radomsku, I LO w Bełchatowie, I LO w Piotrkowie Trybunalskim, ZS CKR w Dobryszycach, ZSE w Radomsku, ZSP Nr 3 w Bełchatowie, ZSP w Przedborzu, ZSDiOŚ w Radomsku oraz ZSP Nr 1 w Radomsku. Spośród wszystkich uczniów biorących udział w konkursie do etapu powiatowego awansowało 43 uczniów.

 

 

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: dla uczniów realizujących chemię w zakresie rozszerzonym i podstawowym. Wśród uczniów realizujących ten przedmiot w zakresie rozszerzonym najlepsza okazała się młodzież z bełchatowskiego "Bronka":

I miejsce Mariusz Łaziński - I LO Bełchatów

II miejsce Marta Spocińska - I LO Bełchatów

III miejsce Maja Malinowska - I LO Bełchatów

 

Ponadto komisja konkursowa przyznała w tej kategorii wyróżnienie dla Sylwii Rossy z radomszczańskiego II LO.

 

 

Miejsca w drugiej kategorii (uczniowie realizujący chemię w zakresie podstawowym) zostały rozdzielone pomiędzy uczniów "Baczyńskiego" i bełchatowskiego I LO:

I miejsce Barbara Zdzierak - II LO Radomsko

II miejsce Rafał Stawowski - II LO Radomsko

III miejsce Kinga Mularczyk- I LO Bełchatów

Wyróżnienie Jakub Sobociński - II LO Radomsko

 

 

Cenne nagrody dla zwycięzców, m.in. odtwarzacze DVD, urządzenia wielofunkcyjne czy telefony komórkowe ufundowało Starostwo Powiatowe, Ball Packaging Europe, oraz ESBANK Bank Spółdzielczy. Podczas rozstrzygnięcia "Nie zobojętniaj się na chemię" wręczone zostały także nagrody dla uczniów II LO nagrodzonych podczas XXI Seminarium Uczniowsko - Studenckiego "Problemy Ochrony Środowiska", organizowanego przez Politechnikę Łódzką. Czwartkową uroczystość uświetnił pokaz nagrodzonego podczas Seminarium (IIm) filmu autorstwa Żanety Kempy, Macieja Wielgusa i Piotra Staszewskiego, referat Krystiana Baneta (Im) oraz prezentacja Magdaleny Łukomskiej.

 

 

Organizatorzy dziękują młodzieży i nauczycielom za zaangażowanie i zapraszają do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu, a wszystkim maturzystom życzą powodzenia na egzaminie maturalnym. Do tych życzeń przyłącza się także redakcja Radomsko24.pl!

Więcej o:
konkurs chemiczny iilo baczyński starosta
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE