„Nie wyrzucaj sprawnych urządzeń”. Urząd Miasta w Radomsku inicjuje akcję pomocy potrzebującym

„Nie wyrzucaj sprawnych urządzeń”. Urząd Miasta w Radomsku inicjuje akcję pomocy potrzebującym Fot. pixabay.com

Urząd Miasta w Radomsku inicjuje akcję, skierowaną do radomszczan, której celem jest ratowanie sprzętu RTV oraz AGD i przekazywanie go osobom potrzebującym.

- W związku z dużą ilością zapytań i propozycji oddawania starego sprzętu RTV i AGD, często sprawnego, tak by mógł posłużyć jeszcze innym, Miasto Radomsko inicjuje akcję „Nie wyrzucaj sprawnych urządzeń – Daj im drugie życie – Oddaj potrzebującym” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Na specjalnie utworzonej grupie na Facebooku oddający sprzęt RTV i AGD będą mogli poinformować potencjalnie zainteresowanych ich nabyciem nowych właścicieli.

Grupa służyć będzie wzajemnej komunikacji i angażowaniu się osób chcących skorzystać z takiej możliwości.

- Drodzy radomszczanie – jeśli macie sprzęt RTV i AGD, który nie jest Wam potrzebny lub gdy planujecie go zamienić na nowy, przekażcie go za pośrednictwem naszej „grupy” innym – całkowicie za darmo. Jeśli macie sprzęt wymagający drobnej naprawy również poinformujcie o tym innych, bo być może go jeszcze wykorzystają – zachęca do udziału w akcji prezydent Jarosław Ferenc.

Dzięki tym działaniom, zamiast do utylizacji urządzenia mogą być jeszcze długo wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Nie wszystkich stać na nowy sprzęt, są tacy którzy chętnie z nich jeszcze skorzystają. 

Więcej o:
radomsko urząd miasta ekologia akcja osoby potrzebujące
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE