Nie wychodźcie z domów! Starosta apeluje do seniorów

Nie wychodźcie z domów! Starosta apeluje do seniorów

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną Starosta Powiatu Radomszczańskiego, Beata Pokora ponowiła apel o ograniczanie wyjścia z domów, zachowanie zasad higieny oraz stosowanie się do zaleceń władz, służb sanitarnych i medycznych.

Publikujemy treść apelu.

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Radomszczańskiego  

O ograniczenie wychodzenia z domów do niezbędnego minimum, apeluję dziś szczególnie do osób starszych, bo to one są najbardziej narażone na skutki działania koronawirusa.

Zwracam się także do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby o tych zaleceniach przypominali seniorom. Seniorzy, jak wiadomo są grupą, która najmniej korzysta z mediów społecznościowych, które w obecnych czasach są ważnym nośnikiem informacji.

Proszę zatem wszystkich Państwa, abyście już dziś chwycili za telefony i zadzwonili do swoich dziadków, wujków, do bliższych oraz dalszych znajomych i telefonicznie przekazali im ten apel. Przypomnieli: pozostańcie w domach, ograniczcie wyjścia do najbardziej koniecznych, jeśli musicie coś załatwić – poproście o to młodszych znajomych. Zakupy można zaplanować tak, żeby robić je raz w tygodniu. A gdy już koniecznie musicie wyjść – załóżcie ochronne rękawiczki.

Sytuacja, w której się wszyscy znaleźliśmy jest naprawdę poważna. Na terenie naszego powiatu kwarantanną objętych jest już około 200 osób.

Za liczbami podawanymi w informacjach o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie kryją się ludzie – to mogą być nasi bliscy, sąsiedzi czy przyjaciele. Dlatego rozważnie i rozsądnie musimy wszyscy podjąć działania, by ograniczyć ryzyko zarażenia jednej osoby przez drugą. Skoro każdy z nas może być potencjalnie zarażony koronawirusem – każdy z nas może przeciwdziałać jego rozprzestrzenianiu się. Nie panikujmy, ale bądźmy społecznie odpowiedzialni. Bądźmy razem, ale osobno – zachowując przepisową odległość.

Musimy ten czas przetrwać w domach. Jeżeli wszyscy razem zachowamy się odpowiednio, w końcu sytuacja wróci do normy.

Starosta Powiatu Radomszczańskiego
Beata Pokora

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko apel starosta seniorzy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE