Nie wszystkim seniorom uda się umówić na konkretny termin szczepień

Nie wszystkim seniorom uda się umówić na konkretny termin szczepień

22 stycznia rozpoczął się etap rejestracji na szczepienia dla grupy 70+. Ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną umówieni w procesie rejestracji na konkretne terminy szczepień. Dla pozostałych osób powyżej 70. roku życia zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi stworzona została możliwość zgłoszenia się na szczepienia przez infolinię i formularz internetowy.

W związku z tą sytuacją NFZ zwrócił się do punktów szczepień z prośbą o wsparcie pacjentów w tym procesie przez:

- informowanie pacjentów o możliwości zgłoszenia chęci szczepienia na infolinii 989, która w przypadku braku wolnych terminów oddzwoni do pacjenta, jeśli pojawią się nowe dawki szczepionki i nowe terminy szczepień,

- wsparcie w wypełnieniu formularza dla pacjentów dostępnego na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/ 

Czytaj też: W piątek o godz. 6.00 ruszyły zapisy seniorów powyżej 70 lat na szczepienia przeciw COVID-19

Ważne!

Każda osoba, która wypełni formularz, zostanie telefonicznie poinformowana o możliwości rejestracji na konkretny termin szczepienia. 

- W pierwszej godzinie przez infolinię 989 zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów 70+. Odnotowujemy bardzo duży ruch na infolinii, która w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę. Harmonogram szczepień jest całkowicie uzależniony od dostaw producentów. W miarę rejestracji kolejnych szczepionek oraz ewentualnego zwiększenia dostaw szczepionek będą pojawiały się kolejne terminy - mówi portalowi Radomsko24.pl Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.

Kolejne ułatwienie to wysłanie SMS na numer 664 908 556 o treści: SZCZEPIMY SIE. Po wysłaniu SMS, zostanie wysłana prośba o podanie danych, które trafią do systemu i konsultant zadzwoni, gdy będą wolne terminy.

Więcej o:
koronawirus covid-19 szczepienia terminy szczepień zapisy seniorzy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE