Radomsko, Łódzkie 6.9o Poniedziałek, 18 Listopada 2019

Nie wolno nam niczego zagubić, niczego zaniedbać

Miasto
Redakcja

Rozmowa z poseł Anną Milczanowską.

Redakcja: Wakacje, urlopy, słońce, a PiS zaprasza Polaków do poważnej rozmowy?

Anna Milczanowska: My rozmawiamy z Polakami od wielu lat, bo chcemy jak najlepiej rozumieć ich oczekiwania i wprowadzać rozwiązania, których oczekują.  Przykładem są spotkania w ramach cyklu Polska Jest Jedna czy ostatnie pikniki rodzinne. Proponujemy, w największym uogólnieniu: poważną rozmowę o Polsce, całkowitą likwidację tzw. „niedasie”, przywrócenie godności ludziom, którzy zostali wypchnięci na margines ubóstwa, wypowiedzieliśmy zdecydowaną walkę przestępczości gospodarczej i pokazaliśmy, że nasza gospodarka jest konkurencyjna. Kiedy cztery lata temu rozpoczynaliśmy przygotowania do wyborów wiedzieliśmy, że mamy pomysł, ale nie wiedzieliśmy jeszcze czy zyska on przychylność Polaków. I okazało się, ku naszej radości, że Polacy nie tylko zaakceptowali nasze programy, ale spodobała im się formuła rozmowy o Polsce. Udało nam się zbudować rzecz w polityce bezcenną – zaufanie. I za to zaufanie jesteśmy winni dzisiaj pracę pełną parą. Nie wolno nam dopuścić do zmarnowania owoców tego co już dokonaliśmy. Musimy też dzisiaj zatroszczyć się o to co przed nami, bo jeżeli chcemy dobrej przyszłości dla kolejnych pokoleń, to musimy ją zacząć tworzyć dzisiaj.

Redakcja: Wątek przyszłych pokoleń często pojawiał się w wystąpieniach, widać go w programach.

Anna Milczanowska: To prawda. Chociaż z pewnością nie cierpimy na kult młodości. Jest przecież bardzo dużo działań skierowanych do Seniorów, które są znakomicie oceniane. To bardzo ważne, aby zatroszczyć się o ludzi, którzy całe swoje życie uczciwie przepracowali i zasługują na dobrą pogodę w jesieni tegoż życia. Ale z drugiej strony, przecież nie jest żadną tajemnicą, że to co budujemy, robimy z myślą o przyszłości i warto już na tym etapie włączać w te działania młode pokolenie. Wspierać wszelkiej formy jego publicznej i obywatelskiej aktywności. Prawo i Sprawiedliwość czyni to konsekwentnie od wielu lat. Nie obawiamy się takiej rozmowy. I to przynosi efekty. Nie tak dawno, podczas jednej z takich rozmów w moim biurze poselskim, dyskutowaliśmy o pozytywnie ocenianym zerowym PIT dla osób do 26 roku, wchodzących na rynek pracy. Przy okazji młodzi ludzie zaproponowali mi poszerzenie formuły i namówienie do aktywnego udziału w życiu społecznym swoich rówieśników, którzy ze swoimi wątpliwościami czy pomysłami zostawali dotychczas w
czterech ścianach. W konsekwencji teraz zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu rozwój Polski, problemy małych ojczyzn czy codzienne ludzkie sprawy, aby zostali doradcą, asystentem poseł Anny Milczanowskiej. Razem możemy zrobić więcej i lepiej.

Redakcja: I wystarczy na to wszystko sił, czasu?

Anna Milczanowska: Decydując się na służbę ludziom podejmujemy poważne zobowiązanie. Ale w ostatnim czasie zyskaliśmy potężnego sprzymierzeńca. To nowe technologie. Podczas katowickiej konwencji mówiliśmy m.in. o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Realizowany przez polski rząd program cyfryzacji, w którym każda szkoła, Gminny Ośrodek Kultury, Ochotnicze Straże Pożarne i kilkaset tysięcy gospodarstw domowych zyskuje dostęp do szerokopasmowego internetu. To fantastyczne narzędzie i warto z niego mądrze korzystać. Działania Ministerstwa Cyfryzacji zostały docenione. Otrzymaliśmy prestiżową nagrodę European Broadband Award za najlepszą realizację programu wyrównującego szanse społeczno-gospodarcze w oparciu o infrastrukturę szerokopasmową, wyprzedzając np. Niemcy czy Danię. To ledwie jednostkowy przykład tego o czym rozmawialiśmy w Katowicach. Krótki wywiad tego nie pomieści. Dlatego teraz tę wiedzę i atmosferę musimy przenieść do ludzi.

komentarze