„Nie taki francuski straszny jak go malują”. Językowy projekt II LO w Radomsku podsumowany

„Nie taki francuski straszny jak go malują”. Językowy projekt II LO w Radomsku podsumowany Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku w czwartek 13 kwietnia odbyły się warsztaty z języka francuskiego ph. „Nie taki francuski straszny jak go malują”. W piątek 14 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się oficjalne podsumowanie projektu.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas ósmych z terenu powiatu radomszczańskiego. W trakcie zajęć prowadzonych przez uczniów II LO z grup francuskojęzycznych, uczestnicy poznawali nowe słownictwo i podstawowe zwroty języka francuskiego. Podczas drugiego dnia warsztatów uczestnicy zaprezentowali krótkie scenki w języku francuskim oraz krótki spektakl. Wyświetlono także film nagrany podczas warsztatów. Uczniów wspierał Jeremy Chapin, lektor z Politechniki Łódzkiej, który na koniec przedstawił zebranym prezentację ukazującą walory nauki języka francuskiego. 

Na spotkanie wieńczące projekt zaproszono wicestarostę Małgorzatę Lewandowską i Andrzeja Kucharskiego - naczelnika Wydziału Edukacji. Obecna była również Anita Janczak - dyrektor MBP w Radomsku oraz Anna Cudak-Krzyszkowska - dyrektor II LO w Radomsku. 

Na koniec spotkania uczestnikom wręczono dyplomy. 

Pomysłodawczynią projektu była Anna Smendowska, nauczycielka języka francuskiego w II LO w Radomsku. 

Więcej o:
radomsko ii lo radomsko projekt warsztaty język francuski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE