Nie święci garnki lepią. Wyniki konkursu

18 kwietnia o godzinie 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Międzyośrodkowego Konkursu Artystycznego.

18 kwietnia o godzinie 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Międzyośrodkowego Konkursu Artystycznego pod hasłem "Nie święci garnki lepią, nie święci śpiewają i wiersze klepią". Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku.

 


Międzyośrodkowy Konkurs Artystyczny miał celu zaprezentować możliwości i dokonania uczniów niepełnosprawnych intelektualnie, uwrażliwić na sztukę, umożliwić przełamywanie barier i ograniczeń, które wynikają z niepełnosprawności.


W X edycji konkursu wzięło udział 49 uczniów z Ośrodków Specjalnych w: Łasku, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Częstochowie, Boronowej, Koluszkach oraz Radomsku.


Uczestnicy prezentowali swoje talenty w kategorii plastycznej, wokalnej i recytatorskiej. Młodzież oceniało jury w składzie: Pan Cezary Bartnik, Pani Renata Koniarska, Pan Krzysztof Krzanowski oraz Pan Janusz Plewiński.


Atrakcją konkursu  były nagrody specjalne - ogromne maskotki Myszki Miki, które otrzymali: Monika Bartnik z Radomska w konkursie recytatorskim. Sandra Kowalczyk z Bełchatowa w konkursie wokalnym oraz Konrad Włodarczyk z Piotrkowa Trybunalskiego w konkursie plastycznym.

Sponsorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Radomsku, które ufundowało nagrody specjalne oraz nagrody książkowe dla wszystkich uczestników.


Organizatorkami konkursu były nauczycielki z SOSW w Radomsku: Wiktoria Sztuk, Beata Olborska i Beata Michałek.

Więcej o:
konkurs radomsko ogólnopolski międzyośrodkowy nagrody sosw radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE