Nie siedzę z założonymi rękami

Nie siedzę z założonymi rękami Fot. M. Kołaczkowski

Nowy rok szkolny uczniowie i nauczyciele rozpoczynają z niepewnością i pesymizmem. Wskazują na problemy z nową ustawą o nieletnich i zamieszaniem z obowiązkami narzuconymi przez MEiN, na które może nie być pieniędzy.

Nowy rok szkolny będzie w pewnym sensie rokiem kontynuacji zmagań, jakie mają miejsce w polskiej szkole od dłuższego czasu na gruncie wychowawczym i na gruncie przestrzegania praw rodziców do zapewnienia dzieciom wychowania zgodnymi z ich przekonaniami.

Kwestia utrzymania szkół koszty ponoszonych wydatków remonty, energia to duże wyzwanie.

 - Nie siedzę z założonymi rękami, próbuje szukać rozwiązań - deklaruje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl, Roman Janiec dyrektor Publicznej Szkoły podstawowej w Strzelcach Małych w gminie Masłowice.

- W latach ubiegłych za energię elektryczną płaciłem średnio miesięcznie 3 tys. zł. Teraz nawet nie pomogła fotowoltaika, którą założyliśmy. Szkoła jako podmiot wrażliwy, która nie wypracowuje zysków, współfinansuje zakład energetyczny. Za jeden kilowat wyprodukowanego prądu otrzymujemy 38 groszy, a za pobrany płacimy ponad 2 złote - wyszczególnia Roman Janiec.

W poniedziałek 4 września gościem portalu Radomsko24.pl będzie Roman Janiec dyrektor PSP w Strzelcach Małych. Premiera godzina 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk roman janiec
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE