„NIE nowotworom u dzieci”. Bezpłatne badania USG w Radomsku

„NIE nowotworom u dzieci”. Bezpłatne badania USG w Radomsku Fot. frm.org.pl

Fundacja Ronalda McDonalda i Prezydent Miasta Radomska zapraszają dzieci mieszkające w Radomsku na profilaktyczne badania USG „NIE nowotworom u dzieci”. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

W dniach 26-27 października 2023 r. Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Radomsku kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów. 

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. 44 685 45 32.

Zapisy będą przyjmowane w dniach 18-19 października 2023 w godzinach od 8:00 do 15:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie przed budynkiem Urzędu Miasta w Radomsku.

Mobilna klinika Fundacji to unikalna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. Badania są całkowicie bezpłatne - sprzęt udostępnia fundacja, a koszty samych badań pokrywa miasto.

Więcej o:
radomsko badania usg dzieci nie nowotworom u dzieci fundacja rolanda mcdonalda profilaktyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE