Nie możesz znaleźć pracy? Zobacz, czy nie popełniasz tych 6 błędów!

Nie możesz znaleźć pracy? Zobacz, czy nie popełniasz tych 6 błędów!

Od dłuższego czasu bezskutecznie szukasz pracy w Radomsku? Wysyłasz CV, uczestniczysz w spotkaniach rekrutacyjnych, jednak ciągle otrzymujesz odpowiedź odmowną lub firmy zwyczajnie nie oddzwaniają? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów!

Brak przygotowania do rozmowy

Może po odbyciu kilkunastu spotkań w sprawie pracy w Radomsku myśl o kolejnym przygotowaniu do rozmowy, poszukiwaniu informacji i opinii o firmie w internecie wydaje Ci się już wyjątkowo nużąca i traktujesz to, jak rutynę, jednak wiedz, że to poważny błąd! Pamiętaj, że w procesie rekrutacji musisz pokazać i udowodnić, że Ci zależy i jesteś najbardziej odpowiednim kandydatem na to stanowisko. Zgromadź jak najwięcej informacji i do każdej rozmowy podchodź świeżo i z widocznym zaangażowaniem. Przygotuj się na najczęstsze pytania i wyciągnij wnioski z poprzednich nieudanych spotkań. Pomyśl, co możesz poprawić? Może jesteś za mało pewny siebie, a może zwyczajnie brak Ci wiedzy?

Nieodpowiedni strój

Nawet jeśli na co dzień preferujesz swobodny styl ubioru, na rozmowie powinieneś prezentować się schludnie i elegancko. Oczywiście przesada też jest niewskazana, ponieważ nie idziesz na imprezę tylko na oficjalne spotkanie. Unikaj wyzywających dekoltów i spódnic wyraźnie przed kolano. Mężczyźni nie powinni zakładać sandałów i krótkich spodenek.

Roszczeniowa postawa

Pracodawcy nie lubią, kiedy kandydaci wykazują roszczeniową postawę i myślą o sobie jak o profesjonaliście, lecz nie są w stanie udowodnić, dlaczego to właśnie ich firma powinna zatrudnić i jakie będzie miała z tego korzyści. Nie wystarczy być najlepszym i mieć wysokie mniemanie o sobie. Trzeba jeszcze umieć się zaprezentować i wykazać umiejętnościami i wiedzą.

Brak kompetencji

Aplikujesz na stanowisko, na które brakuje Ci umiejętności? W takim razie nie licz na to, że firma zatrudni Cię z litości lub przez przypadek. Skoro nie traktujesz z rozmysłem swojej kandydatury to trudno, żeby pracodawca poważnie rozważył Cię jako pracownika. Marnujesz jego czas. Uważnie czytaj ogłoszenia! Twoje CV powinno odpowiadać minimum w 80% wymogom z oferty. Marzysz o pracy na danym stanowisku? Najpierw zdobądź potrzebne umiejętności.

Nieprofesjonalne CV

Zdjęcie z wakacji w stroju kąpielowym czy błędy ortograficzne w CV mogą zdyskwalifikować kandydata już na etapie selekcji dokumentów. Zadbaj, by Twój życiorys zawodowy był przejrzysty, schludny i napisany poprawnym językiem. Skup się na zwięzłym, ale atrakcyjnym opisaniu doświadczenia i umiejętności, które są kluczowe dla danej oferty. Wyróżnij najważniejsze informacje np. prawo jazdy kategorii B, 3 lata doświadczenia w sprzedaży - zależnie od stanowiska. 

Niedostateczne zaangażowanie

Szukając pracy w Radomsku, powinieneś się w to zaangażować całym sobą. Na bieżąco aplikuj na ogłoszenia w internecie, prasie i z uwagą obserwuj, co dzieję się na rynku pracy w Twoim mieście. Zrób rozeznanie i wypisz firmy, w których chciałbyś pracować, a następnie wyjdź z inicjatywą, odezwij się do nich nawet jeśli aktualnie nie prowadzą rekrutacji na interesujące Cię stanowisko. Popytaj znajomych, sąsiadów, byłych współpracowników, poinformuj ich, że szukasz zatrudnienia. Może być tak, że słyszeli o firmie, która właśnie rozważa zatrudnienie pracownika o kompetencjach zbliżonych do Twoich.

Więcej o:
praca
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE