Nie lubisz biegać? Postaw na chodzenie

Nie lubisz biegać? Postaw na chodzenie

Regularne, długie spacery pomogą spalić nadprogramowe kilogramy. Zwłaszcza teraz po świętach, doskonale wpłyną na samopoczucie i stan zdrowia.

W czasie marszu, zależy od wielu czynników m.in. wieku, wagi, płci, stanu zdrowia, tempa metabolizmu czy tempa samego marszu. Zasadniczo przyjmuje się, że osoba ważąca 60 kg w trakcie szybkiego marszu (5-6 km/h), który trwa 60 minut, spala ok. 200 kcal.

W ciągu każdego dnia człowiek powinien robić minimum 10 000 kroków. To ogólnie przyjęta norma, która pozwala zachować zdrowie i cieszyć się dobrą formą, jednak im więcej chodzimy, tym lepiej. Warto więc czasem wyjść wcześniej z domu i pójść do pracy lub szkoły pieszo. Jeśli atmosfera za oknem nie sprzyja spacerom.

W czasie spaceru rozluźniamy mięśnie, relaksujemy się, dotleniamy organizm, zwiększamy produkcję endorfin, czyli hormonu szczęścia, który jest odpowiedzialny za dobre samopoczucie. Poza tym regularne maszerowanie doskonale rzeźbi mięśnie ud, łydek i pośladków, poprawia krążenie krwi i wydolność serca.

Zapraszam na  spacer - Irek Staszczyk. Można ze swoim pupilem. Z pewnością nie odmówi, a będzie zachwycony.

Więcej o:
bieganie spacer radomsko bieg w radomsko spacer radomsko irek staszczyk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE