Nie każdy autobus zawiezie nas do szpitala. Kursy na Suchą Wieś po godz. 18 dalece dyskusyjne

Na sesji Rady Miasta w dniu 31 sierpnia, radni Edward Szczerbiński (FSG) i Łukasz Więcek (PO) złożyli dwa wnioski dotyczące kursowania komunikacji miejskiej. Pierwszy wniosek dotyczył... ››

Nie wszystkie linie MPK dojadą do szpitalaNa sesji Rady Miasta w dniu 31 sierpnia, radni Edward Szczerbiński (FSG) i Łukasz Więcek (PO) złożyli dwa wnioski dotyczące kursowania komunikacji miejskiej. Pierwszy wniosek dotyczył kursowania autobusów z każdej dzielnicy Radomska  do nowego szpitala. Drugi wniosek dotyczył zabezpieczenia kursów po godz. 18.00, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy Sucha Wieś.

 

W odpowiedzi na wniosek radego Edwarda Szerbińskiego o kursowaniu autobusów z każdej dzielnicy do szpitala odpowiedzi udzielił prezes MPK pan Krzysztof Nabrdalik. - Nie jest możliwe aby dosłownie z każdej dzielnicy miasta autobusy kursowały do szpitala Powiatowego, niemniej większość dzielnic ma taką możliwość np. linie "0", "1", "2", "4", "8", "12", "25". Dodatkowo w przygotowaniu  jest zmiana trasa linii "3", aby umożliwić dojazd do szpitala z dzielnic Saniki, Przedborska, Stobiecko Miejskie, Brzeźnicka - wyjaśnia prezes.

W sprawie zapytania radnego Łukasza Więcka o wykonanie dodatkowych kursów na Suchą Wieś po godz. 18.00,  prezes Nabrdalik informuje: Jest możliwe wykonanie dodatkowych kursów do dzielnicy Sucha Wieś po godz 18.00. Jednakże informujemy, że jest to związane z dodatkowym zatrudnieniem kierowcy w wymiarze 4 godz. dziennie (1/2 etatu w skali miesiąca), a uwzględniając małe zainteresowanie pasażerów do korzystania z tych przejazdów i sytuację finansową spółki, byłaby to decyzja dalece dyskusyjna. Prezes MPK w przykładzie podaje linię nr "10" (kursuje na Suchą Wieś), za którą strata w miesiącu maju wyniosła  2053,4 zł.


Schemat  i rozkład linii MPK Radomsko  znajdziesz TUTAJ


Więcej o:
mpk kursy szpital sucha wieś
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE