„Nie” dla nowotworów u dzieci. W Radomsku ruszają zapisy na bezpłatne badania

„Nie” dla nowotworów u dzieci. W Radomsku ruszają zapisy na bezpłatne badania Fot. www.frm.org.pl

W poniedziałek 28 czerwca 2021 r. ruszają w Radomsku zapisy na bezpłatne profilaktyczne badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, prowadzone przez Fundację Ronalda McDonalda. Badania odbędą się 16 i 17 lipca w ambulansie, który stanie na parkingu przy Urzędzie Miasta przy ulicy Tysiąclecia 5.

Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że jego rozwój przebiega tak, jak przebiegać powinien. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. W czasie badania lekarz-radiolog dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla danej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni - rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Udział w badaniu bez rejestracji będzie niemożliwy. Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu badania rodzice otrzymują wynik oraz ewentualne porady lekarskie.

W dniu badania dziecko oraz jego opiekun nie może wykazywać cech infekcji.

Ze względu na stan pandemii zaleca się aby na badania wraz z dzieckiem przybył tylko jeden opiekun.

Zapisów można dokonać pod nr tel. 44 685 45 32.

Zapisy potrwają od 28 czerwca do wyczerpania miejsc.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko badania nowotwory dzieci usg bezpłatne badania profilaktyka fundacja ronalda mcdonalda
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE