NFZ zachęca do korzystania z teleporad

NFZ zachęca do korzystania z teleporad Fot. pixabay.com

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Jesteś seniorem i potrzebujesz recepty na lek, który bierzesz przewlekle? Potrzebujesz porady lekarza? Skorzystaj z teleporady – zachęcają pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia.

W województwie łódzkim teleporad udzielają wszystkie placówki POZ.

Sprawdź wykaz placówek oraz numery, pod którymi udzielane są teleporady.

Numery telefonów do przychodni można uzyskać również pod numerem bezpłatnej infolinii NFZ, czynnej całą dobę 800 190 590.

 Dzięki teleporadzie medycznej można otrzymać:
- zalecenia lekarza
- e-zwolnienie
- e-receptę
- sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność.
 
Teleporady medyczne:
- ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa
- ułatwiają izolację osób, które mogą zarażać wirusem innych
- rozwiewają obawy, jeśli sytuacja jest niegroźna
- skrócą czas oczekiwania na wizyty u lekarzy.
 
- Dzięki teleporadom pacjenci z podejrzeniem koronawirusa nie muszą przychodzić do przychodni. Mogą skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką telefonicznie, bez wychodzenia z domu - zaznacza Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jednocześnie nie ma obaw, że teleporady uniemożliwią bezpośrednie wizyty u lekarzy. Jeśli po zdalnym wywiadzie będzie taka konieczność, pacjenci otrzymają sugestię skorzystania z wizyty w placówce medycznej lub skontaktowania się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Ważne!
Godziny teleporad ustalają placówki POZ.

Teleporad udzielają także lekarze specjaliści.
Lekarze specjaliści, obok POZ, mogą udzielać teleporad. Z wizyt na odległość będą korzystać m.in. pacjenci poradni onkologicznej, kardiologicznej czy neurologicznej, już pozostający pod stałą opieką specjalistów i wymagający okresowej kontroli. Dzięki telewizycie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu. Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym.

– Dzięki zdalnemu kontaktowi pacjenta ze swoim lekarzem, znacznie ograniczamy możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa – zaznacza Adam Niedzielski, prezes NFZ. – Teleporada zwiększa bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego i jednocześnie jest traktowana na równi z wizytą w gabinecie lekarskim – dodaje szef Funduszu.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko teleporady nfz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE