Neuroforma w radomszczańskim szpitalu

Neuroforma w radomszczańskim szpitalu Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

W Zakładzie Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Radomsku pojawiło się nowe urządzenie - unikalny system rehabilitacji funkcjonalnej Neuroforma.

Neuroforma to innowacyjny zestaw służący do rehabilitacji w warunkach wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego biofeedback.

Pacjent dzięki urządzeniu wykonuje zadania w atrakcyjnym wirtualnym środowisku, co zwiększa jego zaangażowanie i motywację oraz poprawia nastawienie do ćwiczenia i zadowolenie z usług rehabilitacyjnych.

System Neuroforma jest narzędziem do treningu funkcjonalnego wyposażone w wygodne, mobilne stanowisko składające się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego oraz systemu optycznego w technologii 3D.

Pacjent kieruje obiektami na ekranie za pomocą ruchów ciała, dzięki czemu nieustannie poprawia sprawność fizyczną. Jednocześnie stawiany jest przed zadaniami umysłowymi o różnym stopniu złożoności. Włączenie elementów poznawczych do zadań ruchowych przynosi korzyści w pracy ze wszystkimi pacjentami, w szczególności w rehabilitacji neurologicznej.

Wykorzystując technologię wirtualnej rzeczywistości pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną (biofeedback). Po każdym ćwiczeniu może obejrzeć proste statystyki, które dostępne są także w formie długookresowych raportów z zaznaczeniem postępów w poszczególnych zadaniach.

Kwota zakupu urządzenia to 65 937,50 zł. Została sfinansowana w ramach środków pozyskanych na przeciwdziałanie pandemii COVID-19.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko rehabilitacja neuroforma
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE