Nauka hiszpańskiego dla początkujących – jak zacząć?

Nauka hiszpańskiego dla początkujących – jak zacząć? Fot. źródło zdjęcia: freepik.com

Nazwa Hiszpania wywodzi się od słowa „Ispania” i oznacza „ziemię królików”. Obecnie hiszpańskim posługuje się ponad 330 milionów ludzi. To także w tym kraju po raz pierwszy ludzie zaczęli nosić nakrycie głowy w formie beretu. To tylko kilka ciekawostek dotyczących bogatej kultury, historii oraz tradycji tego kraju. Hiszpania to także przepiękne krajobrazy i zróżnicowana przyroda. Jeżeli ciekawi Cię historia i kultura tego państwa, czas na naukę hiszpańskiego! Dowiedz się razem z nami, dlaczego warto znać hiszpański i od czego rozpocząć naukę tego języka? Język hiszpański – jak zacząć?

Zaplanuj czas na naukę

Jeszcze zanim zaczniesz naukę, warto pomyśleć o tym, które dni chcesz przeznaczyć na ćwiczenie swoich nowych umiejętności językowych, a później trzymać się tego planu. To pomoże Ci wyrobić nowy nawyk ułatwiający naukę. Motywacja w nauce języka obcego jest również bardzo ważna, dlatego naprawdę warto zadbać o dobry plan działania.

Naucz się podstawowych słów i zwrotów

Znajomość podstaw ułatwi Ci stawianie pierwszych kroków w nauce hiszpańskiego. Poznając proste wyrażenia i zwroty nowego języka obcego, masz szansę zaobserwować jego melodię czy akcent.

Na początek warto nauczyć się:

• Podstawowych czasowników: być, mieć, czytać, pisać, iść, jechać, dzwonić, mówić itp.
• Prostych przymiotników na zasadzie przeciwieństwa: wesoły-smutny, mały-duży, tani-drogi;
• Nazewnictwa związanego z jedzeniem, przedmiotami codziennego użytku, częściami ciała;
• Popularne zwroty typu: dzień dobry, do widzenia, cześć, miłego dnia.

Wybierz odpowiednie metody nauki

Mimo że nie wszystkim podręczniki kojarzą się pozytywnie, dobra książka jest w stanie umożliwić zgłębienie języka i dać nam solidne podstawy, na których będziemy szlifować dalsze umiejętności językowe. Jeżeli uczysz się na własną rękę, warto sięgnąć po podręczniki przygotowane specjalnie dla uczniów, którzy chcą nauczyć się hiszpańskiego samodzielnie. Możesz także znaleźć strony internetowe, które pomagają nauczyć się języka mówionego.

Warto także rozejrzeć się w poszukiwaniu muzyki, filmów lub seriali w języku hiszpańskim. Muzyka, której przyjemne się słucha, może być bardzo pomocna przy nauce języka. Jednak po tę metodę warto sięgnąć wtedy, gdy już pozna się podstawy języka obcego.

Bardzo skuteczną metodą nauki języka obcego jest immersja. Nazywana jest także zanurzaniem. W naturalnych warunkach człowiek jest poddany immersji, kiedy wyjeżdża do obcego kraju i nowy język towarzyszy mu na każdym kroku. Możesz jednak poddać się zanurzeniu w języku hiszpańskim, również będąc w Polsce.

Warto zacząć np. od zmiany języka na telefonie, komputerze czy portalach społecznościowych. Spróbuj też posłuchać hiszpańskiego radia czy podcastów. Kontakt z tzw. żywym językiem pomoże osłuchać z jego melodią oraz akcentem. Dzięki temu także jesteś w stanie nauczyć się podstaw gramatyki, praktycznych wyrażeń czy myślenia w tym języku.

Wybierz się na kurs lub znajdź partnera do wspólnej nauki

W nauce hiszpańskiego, tak jak w nauce każdego innego języka oprócz znajomości słownictwa, gramatyki, a także umiejętności słuchania oraz pisania, bardzo ważne jest mówienie i nie można o nim zapominać. Brak komunikowania się „żywym językiem” to prosta droga do wielu barier językowych.

Warto udać się na kurs językowy, aby doskonalić swoje umiejętności językowe, a także konsultować wszelkie wątpliwości z ekspertami. Kursy hiszpańskiego online – zapisz się i uzyskaj profesjonalną pomoc w nauce języka obcego. Warto z niej skorzystać, aby być pewnym swoich umiejętności, które później można z powodzeniem wykorzystać w konwersacji.

Nauka języka obcego wcale nie musi być trudna lub żmudna. W tym tekście podaliśmy sprawdzone sposoby na rozpoczęcie przygody z hiszpańskim. Wykorzystaj je, a Twoje umiejętności komunikacyjne będą rozwijać się w zaskakującym tempie!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE