Nauka dla Ciebie w domu – edycja 2022 zakończy się w Przedborzu

Nauka dla Ciebie w domu – edycja 2022 zakończy się w Przedborzu Fot. mat. organizatora

W sobotę, 29 października, w Przedborzu zakończy się tegoroczna edycja programu „Nauka dla Ciebie w domu” – jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Do tegorocznej edycji programu zakwalifikowało się 10 placówek z całego kraju, w tym Miejski Dom Kultury w Przedborzu.

W przedborskim Miejskim Domu Kultury przez cały dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty z towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych, w których udział weźmie w sumie 20 rodzin. Po zakończeniu zajęć każda rodzina otrzyma zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu.

W trakcie warsztatów rodzice pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.

Zestaw „Nauka dla Ciebie w domu” do rodzinnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje samodzielnych eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dzieciom konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.

Zapisy na zajęcia prowadzi Miejski Dom Kultury w Przedborzu, tel. 44 781 25 15 (zajęcia są bezpłatne).

Więcej o:
powiat radomszczański przedbórz mdk przedbórz zajęcia nauka dla ciebie w domu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE