Nauka angielskiego online z native speakerem? Świetny pomysł!

Nauka angielskiego online z native speakerem? Świetny pomysł!

Kursy z native speakerem są w ostatnich czasach najchętniej wybieranymi szkoleniami językowymi. Niemal wszystkim dobre szkoły językowe zachęcają swoich uczniów do skorzystania z możliwości jakie niesie ze sobą nauka języka obcego z native speakerem. Jednak dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z angielskim czy niemieckim określenie native speaker brzmi bardzo egzotycznie. Kim jest native speaker? Tym mianem określa się osobę, która wychowała się w kraju, w którym dany język jest językiem urzędowym. Dla native speakera, który uczy angielskiego może to być Wielka Brytania, Kanada, Australia czy też Stany Zjednoczone. Dla niego język którego uczy jest językiem ojczystym, przy czym zazwyczaj nie potrafi on zupełnie rozmawiać w języku swoich słuchaczy lub zna tylko niektóre słowa i wyrażenia.

Czy takie rozwiązaniem jest rzeczywiście takie dobre? Czy lekcje z native speakerem są dla każdego? W końcu czy w okresie pandemii możliwa jest nauka angielskiego online z native speakerem  https://gerelis.pl/kursy/kursy-jezykowe-online/?

Rozmawiaj swobodnie! – kurs angielskiego z native speakerem online

Trudny czas pandemii sprawił, że prawie wszystkie szkoły, w tym również szkoły językowe przeszły do trybu online. Taka zmiana wymogła dopasowanie programu nauczania. Zmiana z lekcji prowadzonych w grupach lub indywidualnie przez lektorów lub native speakerów twarzą w twarz na zajęcia online to był nie tylko problem natury technicznej, ale również przełamania pewnej bariery natury programowej. Na szczęście w dobrych szkołach dość szybko okazało się, że nauka angielskiego online z native speakerem są nie tylko możliwe, ale przynoszą bardzo dobre efekty.

Owszem można powiedzieć, że nic nie zastąpi kontaktu osobistego, ale jeśli nie ma takiej możliwości trzeba korzystać z tego co przynosi rzeczywistość. Po pierwszym okresie, kiedy tak naprawdę były tylko kontynuowane rozpoczęte już kursy, okazało się, że nowa rzeczywistość przypadła wielu do gustu i na nowe kursy nauki angielskiego online z native speakerem było bardzo wielu chętnych.

Kursy online mają wiele zalet – uczyć się można tak naprawdę z każdego miejsca, a zazwyczaj słuchacz ma możliwość dopasowania kiedy chce się uczyć do swoich możliwości. Dzięki kursom online z możliwości jakie daje nauka angielskiego online z native speakerem https://gerelis.pl/, mogły również skorzystać osoby mieszkające w niewielkich miejscowościach, gdzie nie ma możliwości uczęszczania do dobrej szkoły językowej lub też takie, które z innych przyczyn nie mogą wyjść z domu.

Angielski z native speakerem to otwarcie się na nowe możliwości

Trzeba przyznać, że sporo szkół podejmując się nauki języka obcego, nastawia się na osiągnięcie celu jakim jest zaliczenie przez słuchacza jakiegoś egzaminu. Słuchacz uczy się regułek rządzących gramatyką, uczy się słówek oraz zwrotów. Po zakończeniu nauki zdaje egzamin, ale kiedy przychodzi mu zastosować zdobyte umiejętności w praktyce – zazwyczaj nie potrafi porozumieć się z osobą rozmawiającą w języku, którego się nauczył. Dzieje się tak, kiedy prowadzący szkołę zapomina, że ważna jest umiejętność rozmawiania, obycia się z językiem.

Nauka angielskiego online z native speakerem, a także zajęcia tradycyjne pozwalają na osiągnięciu celu, jakim jest poznanie języka w stopniu komunikatywnym. Angielski, niemiecki, hiszpański i wszystkim pozostałe języki wykładane w większości szkół językowych to przede wszystkim języki literackie. W Wielkiej Brytanii na ulicy rozmawia się językiem potocznym, pełnym neologizmów, słów, których w słowniku trudno co szukać. Tak jest również w innych krajach, w tym w Polsce. Nauka z native speakerem pozwala na poznanie właśnie tego rodzaju języka. Tego, którym posługuje się przeciętny Anglik, Niemiec, czy też Amerykanin.

Dzięki nauce z native speakerem można szybciej przełamać barierę językową, przestawić się na myślenie w innym języku niż nasz własny, a to jest podstawą do jego opanowania.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE