Nauczyciele żegnają uczniów, uczniowie żegnają nauczycieli

Nauczyciele żegnają uczniów, uczniowie żegnają nauczycieli Fot. ZSP nr 1 w Radomsku

Dziś, w piątek 30 kwietnia, w szkołach rozdano świadectwa dojrzałości tegorocznym maturzystom. Z powodu pandemii nie mogły się jednak odbyć uroczyste apele – abiturienci otrzymywali świadectwa pojedynczo, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Choć okoliczności przez ostatnie miesiące temu nie sprzyjały, uczniowie i nauczyciele Mechanika postanowili podzielić się podziękowaniami za spędzone wspólnie lata.

Grono pedagogiczne i dyrekcja pisze na profilu ZSP nr 1 tak:

Drodzy Maturzyści, Drodzy Rodzice,
coś się kiedyś zaczyna i coś się kiedyś kończy. Taka jest kolej rzeczy i tak jest porządek. Fragment Waszej drogi życiowej związanej z tą szkołą powoli, nieubłagalnie dobiega końca. Ukończenie szkoły średniej często jest początkiem dorosłości. Dojrzałość wiąże się z umiejętnością podejmowania dobrych decyzji, akceptacją odpowiedzialności.

Za wszystkich mocno trzymamy kciuki i życzymy takich wyników matury, które otworzą przed każdym drzwi wymarzonej przyszłości. Pamiętajcie, że szczyty zdobywa się, wspinając się krok za krokiem. Nie zatrzymujcie się nigdy. Marzenia i przeżywanie nawet najbardziej nieosiągalne czynią życie pięknym. Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim (Oscar Wilde).

Podziękowania ślemy również Waszym Rodzicom za współpracę w tym niełatwym współwychowaniu świadomych i mądrych ludzi, którzy dziś stoją u progu dorosłości.

Na co uczniowie klasy rehabilitacyjno-zdrowotnej III LO odpowiadają:

Droga Dyrekcjo, drodzy nauczyciele oraz pracownicy szkoły!
W dniu ukończenia przez Nas liceum, chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam wszystkim za całe trzy lata nauki. Dziekujemy za trud, który włożyli Państwo w Naszą edukację, za cierpliwość i zaangażowanie w pracę z Nami na każdej lekcji. Jesteśmy wdzięczni za każde dobre słowo ale również i słowa krytyki. Mamy nadzieję, że każda wskazówka, którą od Was dostaliśmy pomoże Nam w obraniu właściwej drogi na życie. Nauka w Mechaniku była wspaniałą przygodą, która niestety już się kończy. Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętamy tylko te dobre chwile, a gorsze momenty puścimy w niepamięć.

Dziekujemy również dyrekcji, która zawsze Nas wspierała i pomagała, gdy tylko pojawił się jakiś problem. Zawsze mogliśmy liczyć na Waszą pomoc oraz mobilizacje do działania.
Podziękowania należą się również wszystkm pracownikom szkoł, którzy pomimo że nie w roli nauczyciela również w dużej mierze przyłożyli się do Naszej edukacji.

Niby na końcu ale najważniejszej osobie należą się ogromne podziękowania. Drogi wychowawco, tak naprawdę to dzięki Tobie dziś ukończyliśmy szkołę z tak dobrymi wynikami. Codziennie motywował Pan nas do działania i nigdy w Nas nie zwątpił. Dziękujemy za każdą chwilę rozmowy i cierpliwość. Wciąż stał Pan za Nami murem, pomimo że nie zawsze było to łatwe.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się zobaczymy

Więcej o:
edukacja szkoła technikum mechanik uczniowie pandemia covid-19 zakończenie roku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE