Nauczyciele z Radomska przystąpią do strajku?

Nauczyciele z Radomska przystąpią do strajku?

Od połowy marca w placówkach szkolnych przeprowadzano referenda, w których pracownicy mieli opowiedzieć się, czy są za przystąpieniem do ogólnopolskiego strajku planowanego na 8 kwietnia. Już wiadomo, że 67 na 72 placówki z terenu powiatu radomszczańskiego zadecydowało za przystąpieniem do strajku.

- Jest bardzo duża liczba osób, które popierają tą formę protestu. Procentowo przedstawia się to w ten sposób, że liczba ta waha się w granicach osiemdziesięciu kilku procent, nawet do 100%. W kilku placówkach 100% osób opowiedziało się za zorganizowaniem akcji strajkowej w ich placówce
- mówił dla Telewizji NTL, prezes ZNP oddział w Radomsku, Adam Młynarski.

W niektórych placówkach pracownicy nie przystąpią do strajku. Dokładnie w czterech placówkach na terenie gminy Lgota Wielka nauczyciele zadecydowali, że nie włączą się do ewentualnego strajku.

W postulatach nauczycieli najważniejszym aspektem jest podwyżka zarobków o 1 tys. zł, ale też ogólne zwiększenie finansów na edukację.

W całym województwie łódzkim 478 placówek szkolnych opowiedziało się za przystąpieniem do strajku. Aktualny stan można sprawdzić na stronie „Nie dla chaosu w szkole”. Według danych z niedzieli (24 marca), do strajku przyłączyło się 6663 placówek. Mowa tu jednak tylko o tych miejscach, które zostały zgłoszone przez nauczycieli i dyrektorów szkół.


ZNP i FZZ: Mamy jeden wspólny postulat płacowy: wzrost wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli i pracowników oświaty o 1000 zł.
Dzisiaj Sławomir Wittkowicz @ForumZZ i @Broniarz przesłali do premier Beaty Szydło i @_AnnaZalewska pismo, w którym informują o wspólnym żądaniu płacowym

— ZNP (@ZNP_ZG) 26 marca 2019
Więcej o:
strajk nauczycieli 2019 protest referedum strajkowe radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE