Radomsko, Łódzkie 0.2o środa, 22 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Nauczyciele z Radomska przystąpią do strajku?

Miasto
Beata Januszewska

Od połowy marca w placówkach szkolnych przeprowadzano referenda, w których pracownicy mieli opowiedzieć się, czy są za przystąpieniem do ogólnopolskiego strajku planowanego na 8 kwietnia. Już wiadomo, że 67 na 72 placówki z terenu powiatu radomszczańskiego zadecydowało za przystąpieniem do strajku.

- Jest bardzo duża liczba osób, które popierają tą formę protestu. Procentowo przedstawia się to w ten sposób, że liczba ta waha się w granicach osiemdziesięciu kilku procent, nawet do 100%. W kilku placówkach 100% osób opowiedziało się za zorganizowaniem akcji strajkowej w ich placówce
- mówił dla Telewizji NTL, prezes ZNP oddział w Radomsku, Adam Młynarski.

W niektórych placówkach pracownicy nie przystąpią do strajku. Dokładnie w czterech placówkach na terenie gminy Lgota Wielka nauczyciele zadecydowali, że nie włączą się do ewentualnego strajku.

W postulatach nauczycieli najważniejszym aspektem jest podwyżka zarobków o 1 tys. zł, ale też ogólne zwiększenie finansów na edukację.

W całym województwie łódzkim 478 placówek szkolnych opowiedziało się za przystąpieniem do strajku. Aktualny stan można sprawdzić na stronie „Nie dla chaosu w szkole”. Według danych z niedzieli (24 marca), do strajku przyłączyło się 6663 placówek. Mowa tu jednak tylko o tych miejscach, które zostały zgłoszone przez nauczycieli i dyrektorów szkół.


komentarze