Nauczyciele z PSP nr 7 w Radomsku z wizytą w rumuńskiej Slatinie

Nauczyciele z PSP nr 7 w Radomsku z wizytą w rumuńskiej Slatinie Fot. PSP nr 7

Od 1 września w PSP nr 7 realizowany jest projekt „Pokaż język” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Do znajdującej się w południowej Rumunii miejscowości Slatina już niedługo pojedzie grupa 11 dziewcząt i 9 chłopców. Na razie jednak dwie nauczycielki z radomszczańskiej podstawówki - Aleksandra Gniłka i Ewa Kaczka - pojechały do Slatiny z wizytą przygotowawczą.

- W czasie pobytu w szkole w Slatinie podpisana została umowa o współpracy, nauczycielki mogły poznać placówkę, uczniów i nauczycieli. Zostały przyjęte bardzo serdecznie. Uczniowie rumuńscy już się nie mogą doczekać przyjazdu kolegów z Radomska, którzy w październiku rozpoczęli przygotowania do wizyty- biorą udział w warsztatach tematycznych - tanecznych, filmowania smartfonem, językowych czy fotograficznych. Szkoda tylko, że planowany na początek listopada termin wyjazdu, trzeba będzie przełożyć ze względu na lockdown, który od tego tygodnia wprowadzono w Rumunii - mówi Radosław Bartnik, dyrektor PSP nr 7.

Program jest realizowany w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Radomska – Pan Jarosław Ferenc. Szkoła pozyskała na ten projekt 120 628zł.

Więcej o:
psp 7 szkoła podstawowa wymiana slatina
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE