Nauczyciele z PSP nr 3: Dość kłamstw na nasz temat

Nauczyciele z PSP nr 3: Dość kłamstw na nasz temat Fot. PSP nr 3

Na facebookowym profilu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 (na Folwarkach), ukazał się emocjonalny wpis, w którym nauczyciele proszą o wsparcie i pomoc.

Cały wpis

Szanowni Państwo

Nie walczymy „tylko” o pieniądze. Chcemy prawdy o obecnej sytuacji w oświacie, o tym, co zawiera podstawa programowa. Jesteśmy zdeterminowani. Strajk jest ostatecznością. Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że do niego nie dojdzie.

Całym sercem jesteśmy z uczniami. Zostaliśmy zmuszeni do takiego rozwiązania. Inne metody nie przynosiły żadnych skutków. Nikt nie pytał nauczycieli ani rodziców jakie treści powinna zawierać podstawa programowa. Brakuje czasu na rozmowy, dyskusję, wyjaśnienia, pochylenie się nad prawdziwymi problemami dziecka. Ponadto musimy zadawać zbyt dużo prac domowych, aby zrealizować podstawę. A kiedy dzieci mają odpocząć, realizować swoje pasje, bawić się… po prostu żyć?

Sami państwo widzicie, że dzieci są przemęczone i zniechęcone. Szkoła nie przygotowuje ich do obecnego, trudnego życia. Wtłaczamy im do głów tysiące niepotrzebnych informacji. Nie chcemy dłużej przykładać ręki do tego, co się dzieje. Przeprowadzona na kolanie reforma szkodzi wszystkim.

Trwające egzaminy są dowodem na to, że każdą procedurę można ominąć i złamać każde prawo. Dlatego prosimy Państwa o zrozumienie naszych intencji i pomoc. Nie chcemy zostawiać Waszych dzieci podczas egzaminu, ale jeżeli ustąpimy, władza uzna, że wszystko jest w porządku i dalej nic się nie zmieni. Uczniowie ósmej klasy zmuszeni zostali do opanowania w ciągu dwóch lat materiału przewidzianego na trzy lata gimnazjum. Uważamy, że w bieżącym roku wcale nie musieli zdawać egzaminu.

Drodzy Państwo, jeżeli zależy wam na przyszłości edukacji Waszych dzieci, pomóżcie nam, bo inaczej nasz głos się nie przebije. Nie bądźmy bierni, razem walczymy o prawdę i zmianę obecnej sytuacji.

Nauczyciele PSP 3 w Radomsku

Więcej o:
nauczyciele strajk znp
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE