Nauczyciele z Francji poznają w Radomsku polski system edukacji

Nauczyciele z Francji poznają w Radomsku polski system edukacji Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Starosta Beata Pokora oraz wicestarosta Małgorzata Lewandowska spotkały się dziś (28 marca 2023 r.) z delegacją nauczycieli z Francji, którzy odwiedzili nasz powiat w ramach programu Erasmus+.

Czworo nauczycieli College Charles Fauqueux z 60-tysięcznego Beauvais w francuskiej Picardii przybyło do Radomska na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego.

W ramach programu Erasmus+ ,,Mobilność typu jobshadowing” goście chcą poznać polski system edukacyjny, a zwłaszcza rozwiązania pozwalające na integrację uczniów polskich z ich ukraińskimi rówieśnikami. W przyszłości ta wizyta może zaowocować dalszą współpracą i międzynarodową wymianą uczniów.

Anais Vignoles (nauczycielka języka hiszpańskiego), Chloe Veron (nauczycielka jęz. angielskiego), Helene Gernez (nauczycielka jęz. francuskiego) i Carlo Brio (nauczyciel jęz. włoskiego) zapewniali, że bardzo podoba im się w Radomsku. W planach, oprócz udziału w zajęciach w II LO oraz w PSP nr 7, mają też szereg spotkań z młodzieżą oraz wycieczki do Częstochowy i Krakowa.

W spotkaniu uczestniczyli również: naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Andrzej Kucharski, Dyrektor II LO Anna Krzyszkowska – Cudak, wicedyrektor II LO Urszula Andrulewicz oraz nauczycielka języka francuskiego Anna Smendowska, która odpowiada za organizację pobytu francuskich gości.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański wizyta nauczyciele francja nauczyciele z francji spotkanie system edukacji starostwo radomsko erasmus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE