Nauczyciele świętują Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciele świętują Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciele szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Radomsku świętowali dziś Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Były serdeczne życzenia, podziękowania, kwiaty oraz nagrody pieniężne przyznane przez starostę wyróżniającym się nauczycielom.

Tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w sali kinowej Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. Obecni podczas uroczystości przedstawiciele władzy samorządowej dziękowali nauczycielom za ich pracę, zaangażowanie oraz życzyli wielu kolejnych sukcesów w życiu zawodowym. Wyróżnionym nauczycielom wręczono nagrody pieniężne w wysokości 4 000 zł.

- Nagrody otrzymali nauczyciele, którzy na to zasługują. Staraliśmy się tak weryfikować kandydatów, by nauczyciele z każdej prowadzonej przez nas szkoły otrzymali nagrodę starosty. Wybraliśmy tych, którzy osiągają dobre wyniki w kształceniu młodzieży. Nauczyciel musi być fachowcem, posiadać dobrze opanowany warsztat merytoryczny oraz sprawnie przekazywać wiedzę – wyjaśnia starosta Andrzej Plutecki,  dodając jednocześnie, iż rolą nauczyciela nie jest jedynie edukacja. Nauczyciel przekazuje uczniom pewne wartości uniwersalne. Młodzi ludzie spędzają bardzo dużo czasu w szkole, czasami mniejszy wpływ na ukształtowanie postaw wychowanka mają rodzice, którzy są zajęci pracą zawodową. Zadanie to często przejmują pedagodzy. Nauczyciel nie tylko przekazuje wiedzę z danego przedmiotu ale jest osobą, którą kształtuje postawy moralne i etyczne swoich uczniów.

Nagrodzeni nauczyciele nie kryli zadowolenia oraz dumy wynikającej z docenienia ich pracy. Wszyscy z nich podkreślali, iż praca nauczyciela jest misją, do której należy podejść z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością.

- Jestem bardzo zadowolona. Dziś uświadomiłam sobie, że w zawodzie nauczyciela pracuję już 22 lata. Jestem szczęśliwa. Uwielbiam swoją pracę, wykonuję ją z zaangażowaniem a co najważniejsze, na swojej drodze zawodowej spotkałam ludzi z którymi mogłam osiągnąć sukces. Za co bardzo im dziękuję. Dzieci trzeba kochać, rozumie, ufać im oraz wierzyć, że osiągną sukces a wtedy praca staje się przyjemnością dla wszystkich – zauważa Katarzyna Bąbol, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku.

 

Nagrodzeni Nauczyciele

 

I Liceum Ogólnokształcące:

- Renata Löffler

- Iwona Bałazińska

 

II Liceum Ogólnokształcące:

- Mariola Rudecka

-Sylwia Wawrzyniak

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1:

- Renata Koniarska

- Aneta Owczarek

 

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska:

- Katarzyna Misiak

- Urszula Gębicz

 

Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych:

- Adam Jałkiewicz

- Jolanta Woźniak

- Michał Bąk

 

Zespół Szkół Ekonomicznych:

- Marzena Sommerfeld

- Małgorzata Skalik

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu:

- Brygida Nowakowska

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy:

- Anna Cieślak

- Dorota Dryja

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna:

- Katarzyna Bąbol

- Jowita Fudala

- Paulina Wiecha

 

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych:

- Justyna Śliwińska

Więcej o:
dzień nauczyciela radomsko święto edukacji radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE