Naturalne efekty w medycynie estetycznej – jak osiągnąć subtelny, harmonijny wygląd

Naturalne efekty w medycynie estetycznej – jak osiągnąć subtelny, harmonijny wygląd

Współcześni pacjenci medycyny estetycznej zwykle pragną uzyskać jak najbardziej naturalne efekty. Zabiegi mają podkreślać i odświeżać urodę, zamiast całkowicie zmieniać wygląd. Dlatego też kliniki wyszły naprzeciw tym potrzebom – w większości z nich znajdziesz wiele propozycji, które mogą dyskretnie poprawić twój wygląd. Dowiedz się, które zabiegi warto rozważyć.

Laserowe usuwanie zmarszczek

Laseroterapia jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych zabiegów ostatnich lat – oferuje go chyba każda klinika medycyny estetycznej. Różnica w stosowanych procedurach polega przede wszystkim na wykorzystywaniu innego typu urządzenia. Laseroterapia pozwala na pozbycie się rozmaitych problemów skórnych, w tym przebarwień czy blizn, a także bruzd i zmarszczek. Taki lifting nie tylko jest szybki i skuteczny, lecz także daje naturalne, delikatne rezultaty. Wynika to z samego działania lasera, który dokonuje niewielkich, kontrolowanych uszkodzeń w miejscu zabiegowym. Następnie skóra podlega procesom intensywnej, naturalnej regeneracji w miejscu działania wiązki światła. Często już jeden zabieg pozwala osiągnąć pożądane efekty. Należy jednak pamiętać, że przez kilka dni od jego wykonania skóra może być opuchnięta i zaczerwieniona, a w miejscach uszkodzeń pokryta strupkami, których nie wolno zdrapywać.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapię igłową zna niemal każda osoba, która choć raz spotkała się z pojęciem „medycyna estetyczna”. Zabieg ten polega na wprowadzaniu do skóry substancji odżywczych za pomocą iniekcji. Jednak od pewnego czasu ogromną popularnością cieszy się specyficzna odmiana tej procedury, tzw. wampirzy lifting. Zabieg ten swoją nazwę wziął od wykorzystywanego w nim preparatu, czyli krwi pozyskanej od pacjenta. Po jej pobraniu z żyły odłokciowej umieszcza się ją w specjalnej wirówce. W procesie odwirowywania oddzielają się płytki krwi wraz z czynnikami wzrostu oraz osoczem. Taki preparat jest następnie podawany za pomocą iniekcji. Najczęściej efekty widoczne są już po jednej procedurze, trzeba jednak poczekać na nie nawet kilka tygodni. Zabieg polega bowiem na intensywnej stymulacji naturalnych procesów regeneracji. Rezultaty są długotrwałe, utrzymują się ok. 6-12 miesięcy. Po tym czasie działanie można powtórzyć. Ten typ mezoterapii często polecany jest alergikom ze względu na wykorzystanie w nim autologicznego preparatu.

Lipoliza iniekcyjna – naturalnie piękna sylwetka

Marzysz o zgrabnej sylwetce, jednak dieta i ćwiczenia nie przynoszą pożądanych efektów? Lipoliza iniekcyjna może pomóc Ci pozbyć się wyjątkowo uporczywej tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Można wykonać ją np. na pośladkach, udach, brzuchu, czy nawet nad kolanami lub na podwójnym podbródku. Zabieg ten polega na iniekcyjnym podaniu w określony obszar specjalnego preparatu, który prowadzi do rozpadu trójglicerydów, a w efekcie do rozbicia tkanki tłuszczowej – następnie jest ona usuwana z organizmu w naturalnych procesach. Liczba zabiegów zależeć będzie od wybranego obszaru. Pamiętaj jednak, że procedura ta ma jedynie delikatnie pomóc w wymodelowaniu sylwetki, nie zastąpi natomiast klasycznych metod odchudzających – otyłość należy do głównych przeciwwskazań do wykonania lipolizy.

Fala radiowa nie tylko dla pięknej skóry

Fala radiowa pozwala na poprawę stanu skóry oraz jej lepsze napięcie przy niskiej inwazyjności. W klinikach oferowane są zarówno procedury całkowicie bezinwazyjne, podczas których nie jest naruszana ciągłość naskórka, jak i mało inwazyjne związane z wykonaniem mikronakłuć. Zabieg z użyciem fali radiowej polega na kontrolowanym rozgrzaniu tkanek, co powoduje kurczenie się włókien kolagenowych oraz stymulację fibroblastów do produkcji białek – kolagenu i elastyny. Technikę tę wykorzystuje się do:

  • poprawy jędrności skóry,
  • podkreślenie owalu twarzy,
  • zmniejszenie widoczności bruzd i zmarszczek,
  • usuwanie przebarwień,
  • redukcję rozstępów,
  • zmniejszenie cellulitu,
  • modelowanie sylwetki.

Wszystkie te zabiegi łączy niezwykle naturalny efekt, ponieważ ich działanie opiera się właśnie na stymulowaniu regeneracji tkanek. Co więcej, procedura jest wyjątkowo bezpieczna, a lista przeciwwskazań do niej bardzo krótka – obejmuje przede wszystkim infekcje, nowotwory, zmiany w miejscu zabiegowym oraz okres ciąży i karmienia piersią.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE