Nasiona marihuany można legalnie kupić w Polsce

Nasiona marihuany można legalnie kupić w Polsce Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W Polsce marihuana i wytwarzane z niej produkty wciąż budzą duże kontrowersje. O ile samo posiadanie konopi indyjskich i ich hodowanie jest zabronione, to kupowanie nasion już nie. Nasiona marihuany są powszechnie dostępne i może je kupić niemal każdy.

Zanim potencjalny kupiec zdecyduje się kupić nasiona konopi, powinien zapoznać się ze stanem prawnym kraju, w którym zamierza ich używać. Kupowanie nasion marihuany w większości miejsc w Europie jest dozwolone, ale ich kiełkowanie i hodowanie może być przeprowadzone już tylko w nielicznych państwach.

Nasiona marihuany w świetle prawa

Kwestie prawne związane z nasionami marihuany reguluje ustawa z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485 z późn. zm.). Według zapisów tej ustawy, nasiona konopi indyjskiej można legalnie posiadać, o ile zostały zakupione w celach kolekcjonerskich. Kolekcjonerskie nasiona marihuany nie powinny być jednak kiełkowanie i hodowane, nawet na własny użytek, ponieważ takie działanie stanowi już przestępstwo i jest nielegalne zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach europejskich. Uprawy nasion konopi indyjskich można dokonywać jedynie w Holandii i Hiszpanii, pod warunkiem, że hodowla ta jest przeznaczona na własny użytek.

Rodzaje nasion marihuany

Odwiedzając sklep z nasionami marihuany, można zauważyć, że dostępne tam są ich różne rodzaje. Dużą popularnością cieszą się feminizowane nasiona marihuany, a więc wyselekcjonowane nasiona, z których rosną jedynie rośliny żeńskie. To właśnie z tych nasion powstają rośliny wykorzystywane do produkcji produktów konopnych. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka zawartość kannabinoidów, w tym CBD, którego używa się do produkowania kremów, balsamów, olejków i innych kosmetyków.

Z kolei nasiona marihuany medycznej przypadną do gustu zwolennikom leczniczego wykorzystywania tej rośliny. Dostępne są również nasiona outdoor, przeznaczone do uprawy na zewnątrz, oraz nasiona indoor, które należy uprawiać wewnątrz pomieszczeń. Niezależnie od wybranego rodzaju, oryginalne nasiona marihuany można kupić w internetowych, wyspecjalizowanych sklepach. To właśnie w nich wszyscy kolekcjonerzy mogą nabyć zarówno pojedyncze nasiona marihuany, jak i mieszanki lub większą ilość nasion.

Jeśli interesujesz się tym tematem, pamiętaj, że możesz używać nasion marihuany tylko do celów kolekcjonerskich, a bank nasion nie odpowiada za nielegalne wykorzystywanie sprzedawanych produktów, takie jak hodowanie czy kiełkowanie nasion.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE