Nasi bohaterowie. Oni nie mogą pracować w domu

Nasi  bohaterowie. Oni nie mogą pracować w domu Fot. pixabay.com

Oni nie mogą zabrać komputera i pracować w domu. Bo bez nich Polska, Radomsko po prostu przestałaby działać. Dziś w Radomsko24.pl, dziękujemy tym, którzy ciężką i ryzykowną w obliczu wirusa pracą, pomagają nam wszystkim.

- To żadne bohaterstwo, tylko służba i poczucie obowiązku – mówią skromnie, gdy pytamy ich, czemu to robią.

Dla nas są jednak bohaterami. Bohaterami naszej trudnej codzienności.

- Jestem wierny mojej lekarskiej przysiędze. Boję się. Jestem człowiekiem. Boję się o swoją rodzinę, ale też o pacjentów. Sytuacja jest trudna. Życzę wszystkim zdrowia, przestrzegajmy zaleceń – apeluje jeden z  radomszczańskich lekarzy.

- My idziemy do pracy. Wy, jeżeli tylko możecie pozostańcie w domu – apeluje pani Teresa, pielęgniarka z radomszczańskiego szpitala.

- To wyjątkowy czas. Tutaj nie ma bohaterów. Tutaj wszyscy musimy być odpowiedzialni. To jest mój zawód. Czy się boję? Tylko głupcy się nie boją - dodaje.

- Na razie jestem zdrowy i chodzę do pracy. Iść na zwolnienie? Nie pasuje. Na urlop? Zastanawiam się. Chyba, że pracodawca zarządzi inaczej – mówi z pan Jan, pracownik fizyczny z jednej z radomszczańskich firm.

- Póki co pracuje, staram się uważać, ale tym świństwem nie wiadomo kiedy się człowiek zarazi. Pasażerów jest co kot napłakał. Jeżeli już to są zdyscyplinowani - zauważa kierowca miejskiego autobusu.

Zwykłe rzeczy są dzisiaj niezwykle. Myj często ręce. Nie musisz - nie wychodź z domu! Dbając o siebie dbasz o zdrowie i życie innych.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko bohaterowie dnia szpital radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE