Radomsko, Łódzkie 10.6o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Napisz list do Jurka Owsiaka

Miasto
Jacek Paszewski

Młodzieżowa Rada Miasta oraz Amnesty International Radomsko, organizują akcję pisania listów wsparcia do Jurka Owsiaka, który niedawno zrezygnował z funkcji szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Napiszmy listy wsparcia do Jurka Owsiaka w związku z zaistniałą tragedią i jego decyzją o rezygnacji z szefowania WOŚP. Pokażmy mu że mimo fali hejtu stoi za nim masa ludzi – zachęcają organizatorzy.

Akcja pisania listów do Jurka Owsiaka rozpocznie się 20 stycznia. W godzinach 15.30-20.00, w MDK przy stoisku będą wolontariuszki Amnesty International, które odpowiedzą na wszelkie pytania.

Gdzie można napisać list?
- Miejski Dom Kultury w Radomsku
- I Liceum Ogólnokształcące
- II Liceum Ogólnokształcące
- Zespół Szkół Ekonomicznych
- Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska
- Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
- PSP nr 1
- PSP nr 4
- PSP nr 5
- PSP nr 6
- PSP nr 9
- PSP nr 10

W instytucjach kultury zostaną przygotowane punkty ogólnodostępne opatrzone plakatami akcji. W szkołach zostaną zorganizowane punkty dla uczniów zaopatrzone w kartki oraz długopisy.

Jak napisać list?

Listy piszemy od serca - słowa wsparcia dla Jurka Owsiaka, które pomogą mu w trudnej sytuacji. Nic nie stoi na przeszkodzie aby dołączyć do listy rysunek, laurkę (jeśli listy będą pisać dzieci). Na liście podpisujemy się imieniem i nazwiskiem, jeśli chcesz - podaj swój adres. Nie ma potrzeby wkładania listu do koperty, wszystkie zostaną wysłane paczką zbiorczą, jednak jeśli chcesz - możesz swój list włożyć w kopertę. Organizatorzy nie przewidują wzoru listu – proszą, aby każdy napisał coś od siebie. Akcja jest dobrowolna i potrwa od 20 do 25 stycznia.

komentarze