Najmłodsi zawodnicy UKS „Zapaśnik” uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju Dzieci w Moszczenicy

Najmłodsi zawodnicy UKS „Zapaśnik” uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju Dzieci w Moszczenicy Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

W sobotę, 10 grudnia do podpiotrkowskiej Moszczenicy na mikołajkowy turniej wybrali się najmłodsi podopieczni „Zapaśnika”. Dzieci urodzone w latach 2011-2016 zostały podzielone na kategorie wagowe.

- Celem startu w moszczenickim turnieju było wprowadzenie naszych najmłodszych podopiecznych w atmosferę zapaśniczej rywalizacji. Działo się to w pozytywnej, świątecznej atmosferze. Dzieci bawiły się doskonale mierząc się w mocowaniu. Wszyscy wracali do Radomska w dobrych humorach i z medalami na szyi - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes UKS-u ds. Sportu.

Łącznie młodzi adepci zapasów „Zapaśnika” zdobyli 17 medali: 5 złotych, 9 srebrnych i 3 brązowe.

Indywidualnie wyniki zawodników przedstawiają się następująco:

W rocznikach 2011/2012/2013 medale zdobywali: 

- złoty: Borys Matynia 

- srebrne: Maksymilian Kluz, Igor Masiarek, Konrad Zawisza i Mateusz Kopertowski. Krążek brązowego koloru wywalczył Mikołaj Matynia.

W rocznikach 2014/2015/2016 medale zdobywały dziewczynki: Lena Nowak - medal złoty i Zuzanna Bogacz - srebro.

Wśród chłopców złote medale zdobyli: 

- Franciszek Witaszczyk

- Adam Cyganek 

- Kajetan Walewski 

Srebrne krążki zawisły na szyjach Antoniego Masiarka, Michała Kościelniaka, Artura Lisa i Franciszka Stasińskiego. Brąz przypadł w udziale Borysowi Terce i Szymonowi Tomasowi.

- To ostatnie zawody w tym roku. Końcówka roku była dla nas owocna, czego dowodem są wyniki osiągane w poszczególnych zawodach, a także uznanie dla naszych zawodników w oczach Komisji Stypendialnych. Niektórych zawodników czekają miłe niespodzianki jeszcze przed świętami,  bo wnioski o stypendia złożone przez Zarząd Klubu zostały w znakomitej większości ocenione pozytywnie. To efekt dobrej pracy zespołowej! Zawodników z trenerami, trenerów z zawodnikami i rodzicami i Zarządu i naszych przyjaciół z trenerami i wieloma osobami ze świata naszego lokalnego biznesu, samorządu i PZZ. Wszystkim mogę podziękować i życzyć zdrowych, spokojnych świąt oraz owocnego w wyniki i spełnione marzenia nowego roku 2023 - mówi Daniel Dróżdż, prezes UKS „Zapaśnik”. 

Więcej o:
radomsko uks zapaśnik radomsko zapasy turniej mikołajkowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE