Najemcy odebrali klucze do swoich mieszkań przy Sadowej 7e w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W środę, 6 lipca odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowego bloku TBS przy ul. Sadowej 7e w Radomsku. Mieszkańcy otrzymali klucze do swoich lokali.

Najnowszy blok to 32 mieszkania - dwupokojowe z kuchnią i łazienką. Wymiary mieszkań są dwa: o powierzchni 48 m2 lub 54 m2. Mieszkania oddane są „pod klucz”. Wyposażone są w panele podłogowe, ściany i sufity pomalowane są farbą emulsyjną, zamontowana jest kompletna armatura sanitarna.

- Czekaliśmy na ten dzień około dwóch lat, jestem bardzo szczęśliwa, że mam już klucze do swojego mieszkania. Jeśli chodzi o umeblowanie, to mam już projekt kuchni – mówi nowa najemczyni.

Jedno z mieszkań na parterze wyposażone jest w windę dla osób niepełnosprawnych.

- Przy budowie tego bloku najemcy mieli możliwość wyboru z pewnej puli wzorów i kolorów płytki, panele oraz drzwi wewnętrzne – mówi Krzysztof Górnik, prezes TBS.

To już szósty, a zarazem ostatni blok na osiedlu TBS przy ul. Sadowej. Na kolejny nie ma już miejsca. Teren wokół budynku został wyposażony w ławki i kosze na śmieci. Posadzono również drzewa. Mieszkańcy osiedla zyskali też kilkanaście miejsc parkingowych.

- Budowa bloku była sfinansowana z kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, z wpłat przyszłych najemców, grantu z Funduszu Dopłat BGK, uzyskanego przez miasto to 20 proc. wartości inwestycji oraz pozyskanych funduszy z Ministerstwa Rozwoju, w kwocie ponad 620 tys. zł - komentuje Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 6,2 mln zł.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko tbs radomsko nowy blok tbs sadowa 7e radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE