Najciekawsze miejsca warte odwiedzenia w Hiszpanii

Najciekawsze miejsca warte odwiedzenia w Hiszpanii

Aż trudno uwierzyć, że zaledwie trzy godziny lotu dzieli nas od turkusowego morza, rozłożystych plaż, smakowitej kuchni i światowej klasy zabytków – tego wszystkiego możemy doświadczyć w kolorowym i słonecznym kraju, jakim jest Hiszpania. Skoro jest tak blisko, dlaczego nie zaplanować tam wakacji? Istnieje duża szansa na to, że taki urlop będzie nie tylko udany, ale wręcz najwspanialszy ze wszystkich dotychczasowych!

Hiszpania to niezwykle barwny i ciekawy kraj, dostarczający turystom ogromu wrażeń na każdym kroku. Jego charakterystyczną cechą jest niesamowite zróżnicowanie pod względem krajobrazu, kultury, a nawet języków obowiązujących w poszczególnych regionach. Dlatego, aby w pełni poznać to fascynujące państwo, najlepiej jechać tam kilka razy i w różne miejsca, które zawsze zaskoczą nas czymś nowym.

Jedno jest pewne – wszędzie, niezależnie od regionu spotkamy uśmiechniętych, przyjaznych ludzi i nie będziemy głodować, bo na każdej uliczce znajdziemy mnóstwo klimatycznych restauracji serwujących pyszne dania hiszpańskiej kuchni. No i oczywiście nigdzie nie zabraknie nam słońca!

Costa Brava, czyli urlop na Dzikim Wybrzeżu

W takim kraju jak Hiszpania wakacje mogą mieć różne oblicze. Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie postanowimy je spędzić. Położony w północno-wschodniej części państwa region Costa Brava, z powodu niesamowitych krajobrazów zwany Dzikim Wybrzeżem urzeka malowniczymi nadmorskimi widokami. Są wśród nich zarówno rozległe piaszczyste plaże, jak i urocze małe zatoczki wciśnięte w strome opadające ku morzu skały. 200 km zróżnicowanego wybrzeża zapewni cudowny wypoczynek wielbicielom nieokiełznanej przyrody oraz tym, którzy lubią podczas urlopu korzystać z wygodnej plaży i klasycznych turystycznych rozrywek. Znaleźć je można w tutejszych kurortach takich jak Lloret de Mar, Blanes czy Pals, które oferują różnorodne atrakcje od nocnych klubów, przez parki rozrywki aż po możliwość obcowania z niespotykanymi nigdzie indziej zabytkami.

Barcelona - miasto Gaudiego

Chyba nie da się znaleźć drugiego miasta na świecie, tak bardzo kojarzonego z działalnością jednego artysty, jak Barcelona. Będąc na Costa Brava, koniecznie trzeba ją odwiedzić, bo ma nieskończenie wiele do zaoferowania. Magiczna architektura Gaudiego, kompleks fontann Font Magica, opera, port morski czy największy w Europie stadion Camp Nou to tylko niektóre z licznych atrakcji tego drugiego, co do wielkości hiszpańskiego miasta.

Magiczna Andaluzja

To kierunek idealny dla osób zafascynowanych hiszpańską kulturą, która w tym regionie jest wyjątkowa różnorodna. Splatają się tu wpływy islamu i chrześcijaństwa, czuć bliskość Afryki i gorącego słońca. Pełne zabytków miasta takie jak Sewilla, Grenada czy Malaga, imponujące plaże Costa del Sol, Costa de la Luz oraz wszechobecne energetyczne flamenco to wystarczające powody, do tego, aby choć raz tu zawitać.

Wakacje last minute Hiszpania

Opisanie w kilku zdaniach piękna i atrakcji tak bogatego kulturowo i krajobrazowo kraju, jak Hiszpania jest właściwie niemożliwe. Każdy, kto tu przyjeżdża, może odkryć coś innego i zachwycić się zarówno tętniącą życiem aglomeracją, jak i sennymi wioskami, czy wspaniałymi warunkami do nurkowania. W związku z ogromną różnorodnością nie dziwi więc fakt, że jeżeli chodzi o starannie planowane wakacje oraz oferty last minute Hiszpania od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów z całego świata.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE