Radomsko, Łódzkie 20.8o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Nagroda dla UKS Watra

Sport i rekreacja

5 000 zł na sprzęt sportowy otrzymał Uczniowski Klub Sportowy WATRA za „Najciekawszą inicjatywę z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim”.

5 000 zł na sprzęt sportowy otrzymał Uczniowski Klub Sportowy WATRA za „Najciekawszą inicjatywę z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim”. Konkurs na takie działanie ogłosił Minister Sportu i Turystyki.

Działaniem zgłoszonym przez UKS Watra do konkursu był Piknik Sportowo-Rodzinny, który odbył się 14 sierpnia 2011 na boisku sportowym w Gidlach. Impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gidel, Radomska, Kłomnic i Żytna. Została także pozytywnie oceniona przez komisję konkursową, w skład której weszli: Tadeusz Rożej – Ministerstwo Sportu i Turystyki, Stanisław Kopeć - Rada Główna KZ LZS, Wacław Hurko – KZ LZS, Krzysztof Piasek – KZ LZS i Iwona Derlatka – redakcja „Wiadomości Sportowych” .


Spośród 94 zgłoszonych do konkursu imprez do finału krajowego zakwalifikowano 32 wydarzenia.


- Nasza impreza znalazła się na 25 miejscu. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim sponsorom oraz osobom i instytucjom, bez których festyn nie odbyłby się. Nie sposób wymienić wszystkich, ale w imieniu dzieci dziękujemy – mówi Janusz Pachulski, Prezes Klubu, który wraz z Joanną Gołdon odebrał nagrodę.

komentarze