Nadchodzi kolejny, niebezpieczny niż

Nadchodzi kolejny, niebezpieczny niż Fot. OPS Przedbórz

Niż Eunice to kolejny niż atlantycki, który w nocy z piątku na sobotę (18/19 lutego) i w sobotę przyniesie w kraju silny wiatr. Najsilniej będzie wiało na zachodzie, północy, w centrum i na północnym wschodzie.

Prognozowane przez model porywy wiatru przekraczać mają 100 km/h. Niestety nie odetchniemy od kolejnych wichur. Po sobotnich, kolejne prognozowane są przez model już w środę 23 lutego - szacowane porywy wiatru nad morzem 80 km/h.

Rodzina niżów barycznych wraz z frontami przetoczy się w najbliższych dniach z zachodu na wschód Starego Kontynentu. W nocy z piątku na sobotę przez Polskę przemieszczał się będzie kolejny front chłodny, na którym, pojawią się burze i to nie będzie koniec tych zjawisk atmosferycznych.

W piątek i sobotę (18 i 19 lutego) będziemy mieli w kraju do czynienia z opadami deszczu. Od niedzieli 20 lutego prognozowane są opady deszczu ze śniegiem.

Czy wróci jeszcze zima? Nic takiego. Na przełomie lutego i marca temperatury poszybują w górę i będą miejsca, gdzie w kraju zobaczymy 15°C.

Na podstawie IMGW.

Więcej o:
wichura straż skutki wichury straż pożarna osp straż radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE