Nad Radomkę z wędką

Nad Radomkę z wędką Fot. Artur Kępa/Radomsko z drona

Na Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Radomsku pojawił się wniosek o stworzenie „Parku Krajobrazowego Rzeki Radomki” do Strategii Miasta 2030. Radni przychylili się do niego. Radni miejscy wizję lokalną terenów nad Radomką planują w kwietniu. Portal Radomsko24.pl wizję z kamerą już przeprowadził. Jej rezultaty w czwartek 1 kwietnia, w specjalnym wydaniu programu „W temacie” o godz. o godz. 9.00.

- Radni  dostrzegają taką potrzebę. Złożyłem wniosek, aby miasto przystąpiło do sporządzenia koncepcji planu zagospodarowania przestrzennego doliny rzeki Radomki. Chodziło o Bartodzieje, Bogwidzowy i Folwarki - komentuje Jacek Gębicz, radny Rady Miejskiej (Wspólny Samorząd) wnioskodawca.

W kwietniu radni będą wnioskować o podjęcie uchwały do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Do wejścia w życie może jeszcze minąć dwa lata.

Obszar ten docenia także radny Arkadiusz Ciach, tworząc tam ścieżkę rowerową wskazywał, że warto chronić tereny nadrzeczne, siedliska ptaków. Podobne zdanie miała już była architekt miasta Radomska Katarzyna Ciupa. Kilka lat temu przedłożyła pod obrady rady miejskiej podobny projekt, ale nie znalazł on aprobaty.

Więcej o:
w temacie. radomka park krajobrazowy radomki jacek gebicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE