Na ul. Piłsudskiego w Radomsku leją już asfalt

Na ul. Piłsudskiego w Radomsku leją już asfalt

Przebudowa ul. Piłsudskiego w Radomsku dobiega końca. Firma wykonująca inwestycję przystąpiła do wykonywania nawierzchni asfaltowej.

Remont ul. Piłsudskiego dawał się we znaki kierowcom, a także mieszkańcom tej ulicy, którzy przez wiele miesięcy mieli utrudniony dojazd do swoich posesji.

Wszystko jednak wskazuje na to, że inwestycja niebawem zostanie zakończona. Firma realizująca zadanie przystąpiła do wykonywania nawierzchni asfaltowej. W czwartek, 21 marca 2024 r. prace prowadzone są na odcinku drogi po stronie Komendy Powiatowej Policji oraz Urzędu Gminy Radomsko.

Prace związane z generalnym remontem drogi powiatowej - ul. Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Targową (rondo) do przejazdu kolejowego zgodnie z harmonogramem i umową mają trwać do 20 maja 2024 r.

W ramach tego zadania została wykonana: wymiana kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Zakres prac objął także budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego.

Całkowity koszt zadania to ok. 2,9 mln zł. Powiat pozyskał na ten cel dotację z budżetu państwa (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg), a także pomoc finansową z Miasta Radomska na pokrycie kosztów remontu kanalizacji deszczowej i budowy oświetlenia ulicznego.

Więcej o:
radomsko ulica piłsudskiego remont lanie asfaltu inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE