Na sztandarach „Wspólny”, „Razem”. W praktyce tylko monolog

Na sztandarach „Wspólny”, „Razem”. W praktyce tylko monolog Fot. M. Kołaczkowski

W grudniu radna Rady Powiatu Radomszczańskiego Urszula Półrola zwróciła się do starosty z wnioskiem o wykonanie chodnika na drodze w Bloku Dobryszyce.

Jak argumentuje dzieci i młodzież, które korzystają z transportu kolejowego i wysiadają w Bloku Dobryszyce (stacja Dobryszyce), to odcinek ponad dwukilometrowej drogi powiatowej, która jest niebezpieczna dla ich życia i zdrowia.

- Na drodze tej nie ma chodnika, a dzieci codziennie przemierzają tę drogę ryzykując swoim życiem. Odcinek ten jest bardzo niebezpieczny, ze względu na wzmożony ruch. Droga ta jest głównym szklakiem komunikacyjnym pomiędzy Radomskiem a Dobryszycami - wyjaśnia radna.

Zdaniem Beaty Pokory starosty Powiatu Radomszczańskiego, tak duże zadanie inwestycyjne mogłoby być realizowane tylko w przypadku pozyskania na nie zewnętrznych środków finansowych. Wykonanie chodnika na tak długim odcinku 2520 m (wraz z wykonaniem systemu odwodnienia) to koszt ok. 6 - 7 mln złotych. 

Dlaczego rzucacie kłody pod nogi zarządowi powiatu? Pytamy Marka Rząsowskiego radnego Radny Powiatu Radomszczańskiego (Platforma Obywatelska).

- Być może zarząd to tak odbiera. Ja sadzę, że radna Urszula Półrola proponuje to czego oczekują mieszkańcy. W momencie, gdy przekazujemy nasze postulaty i wnioski to wszystko sprowadza się do tego, że przeszkadzamy zarządowi. Gdyby przeanalizować, że w Radzie jest Wspólny Samorząd Razem dla Radomska i pod takimi hasłem biorą na sztandary te słowa, to tego dialogu nie ma - komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Marek Rząsowski, radny Rady Powiatu Radomszczańskiego.

W piątek 3 lutego gościem portalu Radmsko24.pl będzie Marek Rząsowski, radny Rady Powiatu Radomszczańskiego. Początek rozmowy w programie „W Temacie” o godz. 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk marek rząsowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE