Na szlaku z aparatem

Na szlaku z aparatem Fot. Foto Pozytyw

Niedziela 26 listopada to dzień nowych warsztatów plenerowych słuchaczy Akademii foto ART Fundacji Foto Pozytyw.

Mimo zimnego poranka adepci fotografii ruszyli w teren, fotografując miejsca zaplanowanych przestrzeni przez prowadzącego zajęcia Marcina Kwartę afrp, prezesa Fundacji Foto Pozytyw.

Danuta, Olga i Łukasz odwiedzili Aleję Wierzb w Bąkowej Górze, by następnie przemieścić się do Sulejowa, eksplorując to nadpiliczne miasteczko. Odwiedzili również Zalew Sulejowski oraz Groty Nagórzyckie.

- Całość pleneru miała miejsce w otulinie oraz Sulejowskim Parku Krajobrazowym wchodzącego w skład Zespółu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Uczestnicy warsztatów plenerowych szlifowali fotograficzne ABC oraz zasady kompozycji kadru fotograficznego. Dodatkowym aspektem było poznanie ciekawych miejsc w województwie łódzkim by w przyszłości mogli się stać ambasadorami działania i promowania walorów krajoznaowaczo-poznawczych miejsc, które mogli zobaczyć i sfotografować - mówi Marcin Kwarta, opiekun grupy.

Udział w działaniach daje możliwość uczestniczenia w procesie poznawczym jak i praktycznym stosowaniu nabytej wiedzy. Wiadomo, że ma ona wpływ na ich rezultaty pracy.

- Dodatkową korzyścią dla uczestników jest wyrabiane poczucie piękna i estetyki gdzie końcowym efektem jest zdjęcie fotograficzne a nagrodą jest umieszczenie zdjęć w galerii fotograficznej podsumowującej każdorazowo wyjazdowe warsztaty oraz za pośrednictwem lokalnych mediów gronu szerszej publiczności - zauważa Marcin Kwarta.

Wyjazd był możliwy dzięki realizowanemu przez Fundację projektowi „ERA na Łódzkie”.

 

Więcej o:
foto pozytyw fundacja warsztaty plener marcin kwarta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE