Na strefie w Radomsku powstają dwa ronda

Na strefie w Radomsku powstają dwa ronda Fot. K. Gajda

Na strefie przemysłowej w Radomsku, od 1 września prowadzone są dwie nowe inwestycje drogowe.

Pierwsza z nich to rozbudowa skrzyżowania ul. Unii Europejskiej z ul. Przedsiębiorców oraz budowa skrzyżowania w ul. Unii Europejskiej, a druga to rozbudowa strefy inwestycyjnej w zakresie budowy skrzyżowania ul. Unii Europejskiej w Radomsku

Rozbudowę skrzyżowania ul. Unii Europejskiej z ul. Przedsiębiorców w Radomsku, polega m.in. na: budowie skrzyżowania czterowlotowego typu małe rondo, budowie systemu odwodnienia w postaci rowów ziemnych, wpustów z wylotami do projektowanych rowów ziemnych, studni betonowej oraz przepustu i budowie oświetlenia ulicznego - wykonaniu nasadzeń zieleni oraz siewu trawy.

Koszt zadania wynosi 1 830 000,00 zł (netto). Prace prowadzi firma INVEST z Radomska.

Natomiast zakres budowy skrzyżowania ul. Unii Europejskiej w Radomsku obejmuje, m.in: prace archeologiczne, budowę skrzyżowania czterowlotowego typu małe rondo, budowę systemu odwodnienia (kanalizacji deszczowej) i budowę oświetlenia ulicznego i wykonanie nasadzeń zieleni oraz siew traw.

Koszt tego zadania wynosi 2 228 000,00 zł (netto), a wykonawcą robót jest firma Detal z Radomska, firma Fiba i Domax z Boronowa.

Planowane zakończenie inwestycji to połowa grudnia. Termin ten może ulec zmianie ze względu na konieczność wykonania prac archeologicznych przed przystąpieniem do budowy skrzyżowania.

Więcej o:
rondo rondo radomsko strefa radomsko strefa w radomsku budowa ronda na strefie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE