Na strefie w Radomsku nie będzie ruchu jednokierunkowego

Na strefie w Radomsku nie będzie ruchu jednokierunkowego Fot. UM Radomsko

Problemy komunikacyjne na terenie radomszczańskiej strefy ekonomicznej były tematem czwartkowego (10 marca) spotkania władz miasta z przedstawicielami znajdujących się tam przedsiębiorstw. Jedną z palących spraw do rozwiązania jest sznur tirów ustawionych na jezdniach oczekujących na wjazd do zakładów, co uniemożliwia płynny ruch.

Jednym z proponowanych rozwiązań, było wprowadzenie na części dróg na strefie ruchu jednokierunkowego, jednak ten pomysł nie uzyskał aprobaty zarówno firm, jak i miasta.

- Podczas spotkania (bez udziału mediów - dop.aut.) przedsiębiorcy zostali poproszeni o wygospodarowanie na swoich terenach dodatkowych miejsc postojowych, a także o usprawnienie awizacji wjeżdżających na teren zakładów tirów, aby ich kierowcy nie oczekiwali na wjazd na jezdni. Przedsiębiorcy mają także dokonać rozpoznania wśród pracowników najdogodniejszych kierunków dojazdu komunikacji miejskiej – mówi Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Miasto rozważy możliwość wykonania zatok postojowych dla tirów, przy współfinansowaniu pobliskich zakładów. Kontynuowane będą także kontrole policji.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko spotkanie strefa inwestycyjna ruch na strefie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE